Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Uludağ Elektrik 3 milyon aboneye hizmet veriyor

Limak Uludağ Elektrik Perakende Satış AŞ Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde toplam 3 milyon aboneye hizmet verdiklerini söyledi.

Limak Uludağ Elektrik Perakende

Limak Uludağ Elektrik Perakende Satış AŞ Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, Grand Asya Otel’de yerel ve ulusal basın kuruluşlarının ilçemiz temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda Bandırma Bölge Müdürü Tuncay Canbey’de hazır bulundu.

-Yılda 12 milyar kilovat saat enerji satışı yapıldı
Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde toplam 3 milyon aboneye hizmet verdiklerini açıklayan Aytaç, “2017 yılında kategoriler bazında sanayide yüzde 3, ticarethane 12 ve meskende yüzde 9’luk bir büyüme var. Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde abone sayılarımızda bir önceki yıla göre yüzde 3,5-4 artış var. Bunda bahse konu yerleşim yerlerine yeni konutların yapılmasının da önemli etkisi vardır” dedi. Aytaç, 3 milyon aboneye yılda 12 milyar kilovat saat enerji satış işlemi gerçekleştirdiklerini söyledi.

-Aylık faturalandırma miktarı 50 milyon TL
Limak Uludağ Elektrik Perakende Satış AŞ Bandırma Bölge Müdürü Tuncay Canbey’de konuşmasında, Limak Uludağ Elektrik Perakende Satış AŞ olarak görev alanları içerisinde 255 bin mesken, 45 bin ticarethane, 4 bin tarımsal sulama ve 600 sanayi abonelerinin bulunduğunu, aylık faturalandırma miktarlarının ise 50 milyon TL olduğunu açıkladı.

-Sulama Birliklerinin borcu yok
Ülke genelinde enerji borçlarından dolayı sulama birliklerinin özelleştirilmesine yönelik bakanlık tarafından bir çalışma başlatıldığını anımsatan Canbey, “Görev alanımız içerisinde Manyas ve Gönen Ovaları Sulama Birlikleri bulunmaktadır. Bu iki birliğimizin bize herhangi bir enerji bedeli borcu bulunmamaktadır. Ancak 4 bin tarımsal abone arasında ferdi enerji tüketim bedeli borcu olan üreticilerimiz vardır. Birlikler bazında bir sıkıntımız yok” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı