Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Üniversiteye 1.5 yılda 155 milyon TL’lik yatırım

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir, üniversite bünyesinde 1,5 yılda toplam KDV dahil 155 milyon TL yatırım yapacaklarını söyledi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir, üniversite bünyesinde 1,5 yılda toplam KDV dahil 155 milyon TL yatırım yapacaklarını söyledi. Özdemir,yapılacak yatırımla birlikte üniversitenin kapalı alanının 40 bin 700 metrekareden 108 bin metrekare çıkacağını dile getirdi.

-3 bin 500 kişilik spor salonu
Özdemir, 26 bin kare merkezi derslik, 11 bin 500 metre karelik öğrenci yaşam alanı ve kapalı spor salonu yapımıyla ilgili çalışmaların ise devam ettiğini söyledi. Üniversite bünyesinde kurulması planlanan bin 500 kişilik spor salonunun gelen talepler doğrultusunda 3 bin 500 kapasiteye çıkartıldığını kaydeden Özdemir, spor salonunun sadece üniversiteye değil ilçedeki spor takımlarının da kullanımına sunulacağını ve temmuz ayında ihaleye çıkacağını dile getirdi.

-Akademik başarı yükseliyor
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin akademik başarı sıralamasında devlet üniversiteleri arasında 25 inci sıraya yükseldiğini açıklayan Özdemir, bunda rektörlük olarak öğretim görevlilerin akademik çalışmalarına verdikleri desteğin önemli olduğunu söyledi. Ülke genelinde birçok üniversitenin öğretim görevlilerinin uluslararası sempozyum ve toplantılarına katılmaları konusunda kısıtlamalar getirdiğini dile getiren Özdemir, rektörlük olarak öğretim görevlilerimizin en az 6 uluslararası sempozyuma katılmaları konusunda maddi destek verdiklerini açıkladı. Özdemir, hedeflerinin gelecek yıllarda daha ön sıralara ilerlemek olduğunu söyledi. Öğrencilerin performanslarının arttırılmasına yönelik bir dizi çalışma başlattıklarını açıklayan Özdemir, önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerine ALES ve KPSS bilgilendirme ve deneme sınavları düzenleyeceklerini dile getirdi.

-Termal sağlık merkezi
Gönen’de termal sağlık merkezinin kurulmasına yönelik bir çalışma başlattıklarını dile getiren Özdemir, “Projeleri çizildi. Kaynak arayışlarımız sürüyoruz. Gönen Belediyesi’nden yer talebinde bulunduk. Belediye bize termal otellerin arkasında bir yer gösterdi. Ayrıca Bandırma-Susurluk karayolu üzerinde bulunan Kepekler Bölgesinde termal sağlık merkezinin kurulması da gündemimizde ikisi arasında tercih yapacağız” dedi. Erdek Meslek Yüksek Okulunun fiziki olarak ihtiyaca cevap vermekten uzak olduğunu dile getiren Özdemir, “Rektörlük olarak bin 500 öğrencilik bir bina yapmak zorundayız. Bu konuda birkaç teklif bize aktarıldı. Ancak bunlar uygun görülmedi. Erdek’te arkeoloji bölümünün açılması konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Öğretim görevlisi alımıyla ilgili ihaleye çıkacağız” şeklinde konuştu. Özdemir, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında üniversite bünyesinde 11 yeni bölümün açılmasıyla ilgili YÖK müracaat ettiklerini söyledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET