Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Üniversiteye tahsis edildi

Pertevniyal Bandırma Hastanesi öğrencilerin sosyal ve kültürel faaliyetlerinde kullanılmak üzere Onyedi Eylül Üniversitesi’ne tahsis edildi.

Pertevniyal Bandırma Hastanesi öğrencilerin

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı tarihi Pertevniyal Bandırma Hastanesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik sosyal ve kültürel amaçlı olarak kullanılmak üzere Onyedi Eylül Üniversitesi’ne verildiğini açıkladı.

Bandırma Devlet Hastanesi’nin yeni yerine taşınmasının ardından Devlet Hastanesi’nin tarihi kısmı olan Pertevniyal ile ilgili yeni bir sürecin başladığının altını çizen Kırcı “Göreve geldiğimiz günden bu yana tarihi binanın Bandırmamız için en yararlı şekilde değerlendirilmesi üzerinde çalıştığımız bir konudur. Son olarak Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ile yaptığımız görüşmede Bandırma İlçesi İhsaniye Mahallesi 289 Ada, 14 Parselde hastane olarak kayıtlı olan taşınmazın korunması gereken kültür ve tabiat varlığı olduğunu, fiziki şartları da dikkate alındığında ticari amaçla kullanılmasının mümkün olmadığını ifade ettik.”dedi.

Kırcı devamında şunları söyledi “Söz konusu taşınmazın Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne tahsis edilmesi durumunda Balıkesir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün izni çerçevesinde, tarihi ve kültürel varlığı korunarak tadilatı yapılıp üniversite öğrencilerine yönelik sosyal ve kültürel amaçlı kullanılmasının daha yararlı olacağını dile getirdik, Üniversitemizin yaptığı talep doğrultusunda ilgili alanın Onyedi Eylül Üniversitesi’ne tahsis edilmesine karar verilmiştir. Bu kararın alınmasında emeği geçen Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a ve Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörümüz Sayın Süleyman Özdemir’e teşekkür ediyorum”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET