Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Üreticilerimizin hakkı ve emeği korunacaktır”

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, 2023-2024 yılı alım kampanyası öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada ” Marmarabirlik’in ekonomik şartlarına göz önünde bulundurularak, üreticilerimizin hakkı ve emeği korunacaktır” dedi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı

Marmarabirlik’te 2023-2024 ürün alım kampanyası öncesi rekolte beyan alımları 13 Ekim 2023 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. Ana sözleşme gereği rekolte beyanı vermeyen ortaklardan ürün alınmayacak.

İklim değişikliğinin belirli bölgelerde oluşturduğu sıkıntıya rağmen, rekoltede çok büyük bir kayıp beklemediklerini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Faaliyet alanımız olan kooperatif bölgelerimizden gelen bilgiler, mahsulün her geçen gün kendini gösterdiği ve istenilen düzeyde olduğu yönünde. Hasat dönemine artık çok az bir süre kaldı. Yağışların olması ile birlikte rekoltede artış bekliyoruz. Ortaklarımızdan gelecek rekolte beyanından sonra 2023/24 iş yılı ürün alım miktarımız ve fiyatlarımız belirlenecek” dedi.

-Üreticinin emeği korunacak

Üreticinin emeğinin korunacağına vurgu yapan Asa, “Bundan önceki yıllarda olduğu gibi son ürün alım kampanyasında zeytin fiyatları üreticinin yüzünü güldürmüştür. Bu kampanya döneminde de gerçekçi bir fiyat politikamız olacak. Çünkü Marmarabirlik’i de korumak zorundayız. Bir yıllık kazanç fayda sağlamaz, biz üreticimize her yıl kazandırmak istiyoruz. Marmarabirlik’in ekonomik şartlarına göz önünde bulundurularak, üreticilerimizin hakkı ve emeği korunacak” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ADALARDA YAŞAYAN VATANDAŞLARA İNDİRİMLİ BİLET
Sıradaki Haber VATANDAŞLARA İNDİRİMLİ BİLET