Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Üretimi olumsuz etkiler”

1 Ekim 2018 tarihinden

1 Ekim 2018 tarihinden geçerli olmak üzere elektriğe konutlarda yüzde 9, sanayide yüzde 18,6, ticarethanelerde de yüzde 18 zam yapıldı.
Bandırma Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Eyüp İl, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Türkiye ekonomisinin içinden geçtiği böylesine kritik dönemde, sanayide maliyetleri artıracak, üretim ve yatırım iştahını azaltacak, ihracat kaybına neden olacak, cari açık ve enflasyonu olumsuz etkileyecek adımlardan kaçınması gerekmektedir” dedi.

Sanayide maliyetlerin önemli bir kısmını enerji fiyatlarının oluşturduğunu dile getiren İl “İşletmelerin enerji maliyetlerini önemli ölçüde artıracak olan bu zam, borç, nakit sıkıntısı, dövizdeki dalgalanma ve ekonomide yaşanan durgunluk nedeniyle halihazırda oldukça zor günler geçiren üreticiyi olumsuz etkileyecektir. Zamlar üretim maliyetleriyle birlikte rekabet gücüne de zarar verecektir” şeklinde konuştu. Konutlarda ve işyerleri arasındaki elektrik birim fiyatlarının eşitlenmesi gerektiğini dile getiren İl “Ticari elektrik ve konut elektriğinin üretim, iletim ve dağıtımında ne gibi bir fark var ki elektriğe konutlarda yüzde 9, sanayide yüzde 18,6, ticarethanelerde de yüzde 18 zam yapılıyor. Bu uygulamalar üretime zarar verir” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik
Sıradaki Haber Alkol Denetimi 81 Bin TL Ceza Kesildi