Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Utanç tablosundan kurtulmalıyız”

Bandırma Emekçi Kadınlar ve

Bandırma Emekçi Kadınlar ve Emek Platformu son günlerde ülkemizde artış gösteren çocuk istismarlarına dikkat çekmek için Cumhuriyet Meydanında ortak basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması platform adına Emekçi Kadınlar Platformu Dönem Başkanı İpek Çetinkuş tarafından yapıldı.

-Çocuk istismarında ciddi artış var
Ülkemizdeki çocuk istismarının giderek yaygınlaştığına dikkat çeken Çetinkuş, Türkiye’de çocuk istismarıyla ilgili açılan dava sayısının son 10 yılda yaklaşık 3 kat arttığını dile getirdi. Çetinkuş “Rakamlar Türkiye’de çocuk istismarının giderek yaygınlaştığını bizlere göstermektedir. Çocuk istismarını önlemek için adım atması gereken yetkililer bu artış karşısında hiçbir somut önlem almadıklarını görüyoruz. Çocuğa yönelik artan istismar vakaları toplumsal çürümenin de açık göstergelerinden biridir. Suçu işleyenlerin aldığı cezalar tek başına sorunun çözümü için yeterli değildir. Caydırıcı önlemler alınmalıdır. Çocuğun her türlü istismarına karşı acil eylem planı hazırlanarak bu utanç tablosundan biran önce kurtulmalıyız” dedi.

-Toplumsal tepkiye neden oldu
Artan çocuk istismarları konusunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını göreve çağıran Çetinkuş, yok sayılarak, üzeri kapatılarak taciz konusunun önüne geçilemeyeceğine dikkat çekti. Hatırlanacağı üzere İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki çocuğun istismara uğraması toplumun tüm kesimlerinin tepkisine neden olmuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cumhur İttifakı Bandırma Belediye Başkan
Sıradaki Haber SORUN ÇOK BİLİYORUM AZ KALDI GELİYORUM