Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Uygur, haksız rekabete dikkat çekti

Bandırma Ticaret Odası 8. Meslek Komitesi Başkanı Uygur, “Hırdavat sektörünün en önemli sorunu standartlara uymayan ve kalitesi farklı olan ürünlerdir”dedi.

Bandırma Ticaret Odası 8.

Bandırma Ticaret Odası 8.Meslek Komitesi Başkanı Medeni Uygur, hırdavat sektörünün sorunları ve geleceğiyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Her sektörde olduğu gibi hırdavat sektörünün de kendi içinde birçok sorunlarının bulunduğunu dile getiren Uygur, “Hırdavat sektörünün en önemli sorunu standartlara uymayan ve kalitesi farklı olan ürünlerdir. Aynı ürününün piyasaya farklı ad ve kod numaraları ile sürülmesi haksız rekabete neden olmaktadır” dedi.

-Kotalar azaltılmalı
Sektördeki hatalı rekabetin hem firma karlarını azalttığı hem de müşterileri bölerek piyasanın işleyişini bozduğunu dile getiren Uygur, “Kalitesiz Çin ve Uzakdoğu mallarının ülkemize girişinde kotalar azaltılmalı, seyyar satışların önüne geçilmeli v bu konuda gerekli çalışmalar yapılmalıdır” ifadesini kullandı. Hırdavat sektörünün geleceğinin inşaat sektöründeki canlanma ve konut alımlarındaki artışla doğru orantılı olduğunu altını çizen Uygur, inşaat sektöründe yaşanacak canlanmanın hırdavat sektörünü de olumlu yönde etkileyeceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti’de yerel seçim çalışmalarında
Sıradaki Haber AK Parti’de nefesler tutuldu