Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Şıldak Erdek’te

Vali Şıldak Erdek’te

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Erdek’i ziyaret etti. Şıldak, önce Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy’u ziyaret ederek ilçenin meseleleri hakkında bilgi aldı. Vali Şıldak, ardından Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’a iade-i ziyarette bulundu. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, daha sonra ilçede yapımı süren binaları ile yatırım yapılması planlanan yerleri ziyaret ederek bilgi aldı. Vali Şıldak’ın Erdek gezisine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av. Birol Şahin, Valiliğin ilgili daire müdürleri ve AK Parti Erdek İlçe Başkanı Musa Alioğlu da katıldı. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, daha sonra ziyaretiyle ilgili olarak gazetecilere basın açıklaması yaptı.

Bugünkü programıyla Erdek’te planlanan ve yapımı devam eden çalışmaları yerinde incelediğini söyleyen Şıldak, “Bugün Erdek İlçemizdeki kapsamlı programla, İlçe Jandarma Komutanlığımızın inşaatı süren binasında inceleme yaptık. Yaz ortalarına doğru tamamlanacak İlçe Jandarma Komutanlığı, yeni yerinde çok daha verimli ve güçlü bir şekilde hizmet verecek. İlçemizde eğitimle ilgili planladığımız çalışmaları da yerinde gördük” dedi.

.Şıldak “18 Eylül Ortaokulumuz deprem tahkiki açısından yetersiz olduğundan yıkılarak aynı yere 12 derslikli bir ortaokul yapacağız. Bu çalışmamızın 2022 yılı içerisinde yapımına başlanacak. Yine aynı alanda bulunan ve yıkımı gerçekleştirilen eski öğretmenevinin yerine Milli Eğitim Bakanlığımızın onayıyla bir uygulama oteli yapmayı planlıyoruz. Ayrıca incelemede bulunduğumuz Avukat Hasan Tosun İlkokulu binamızın inşaatı da çok kısa bir süre içerisinde çocuklarımız burada eğitime kavuşması için tamamlanmış olacak. Yaptığımız istişarelerle mevcut olan Kapıdağ Mesleki Teknik Lisemizin bir bölümünün eğitim gördüğü bina da onarımını yaparak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü buraya taşımayı planlıyoruz. Erdek Düzler mevkiinde bulunan Teknik Öğretmenler Lisesi Kampında yaptığımız incelemede, uzun yıllar önce kullanılan ve o yılların şartlarında turizme hizmet vermiş kamp alanının artık kullanılamaz duruma geldiğini gördük. Burada da yapacağımız çalışmalarla günü birlik ve konaklamalı olarak daha modern bir şekilde öğretmenlerimize, öğrencilerimize hizmet verecek şekilde düzenlemeyi hedefliyoruz. Kapıdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin de yeni yapılacak yerinde incelemede bulunduk. Burada arsa üzerinde bulunan eski askeri lojmanların yıkımını gerçekleştirdikten sonra yeni okul binamızın ihalesini yaparak yapımına başlayacağız. Bu çalışmalarda Büyükşehir Belediyemiz de bize destek veriyor. Erdek İlçemizdeki pek çok devlet yatırımında; kurumlarımızın katkıları, yerelde oluşturduğumuz güç birliği, Bakanlıklarımızın sağladığı imkânlar ve hükümetimizin destekleri sayesinde çok önemli gelişmeler hızlı şekilde gerçekleşiyor.” diye konuştu.

Hükümet Konağı yapımı ile ilgili de önemli adımlar atıldığı müjdesini veren Şıldak yapılan tüm çalışmaları Erdek’in gelişimi noktasında çok güzel haberler olarak nitelendirdi.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. İyi günler

    Vali Şıldak Erdek’te adlı haberde İl Güvenlik Kurulu toplantısı ibaresi yerine İl Milli Güvenlik Kurulu ibaresi yer almıştır.

    Düzeltilmesini rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ustaoğlu: “Suç örgütlerine nefes aldırmayacağız”
Sıradaki Haber Ustaoğlu: “Suç örgütlerine nefes aldırmayacağız”