Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Valilikten kimlik kartı açıklaması

Balıkesir Valiliği, kimlik kartı

Balıkesir Valiliği, kimlik kartı dağıtımının yıl sonu itibariyle sona ereceğine yönelik iddiaların gerçek olmadığını dile getirdi.

Valilikten yapılan açıklamada “ İlimiz ve İlçe Nüfus Müdürlüklerinde T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi işlemlerinde aşırı derecede yoğunluklar yaşandığı görülmektedir. Yapılan araştırmalarda T.C. Kimlik Kartı başvurularının 2019 yılı sonunda sona ereceği, Sürücü Belgesi yenileme başvurularında da Aile Hekimlerinden alınan Sağlık Raporlarının 2020 yılı başından itibaren geçerli olmayacağı duyumlarından kaynaklı algının oluştuğu öğrenilmiştir. Söz konusu duyumlar asılsız olup, vatandaşlarımızın telaşlanmasını gerektirecek bir durum bulunmamaktadır”denildi.

Tüm Türkiye’de nüfus cüzdanlarının 2023 yılına kadar yenilenmesinin hedeflendiğinin yinelendiği açıklamada “Ancak mevcut nüfus cüzdanlarının geçerliliğini yitirdiğine dair herhangi bir son tarih ve yasal düzenleme bulunmamaktadır. Mevcut nüfus cüzdanları süresiz olarak geçerlidir. Vatandaşların bu konuda daha sağduyulu davranmaları ve asılsız haberlere itibar etmemeleri gerekmektedir”ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi