Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Varlık: gazetecilik değil hokkabazlık

Sahil Yenice Mahalle Muhtarı Nuri Varlık “Bazı arkadaşlar gazetecilik adı altında hokkabazlık yapıyorlar.”dedi

Sahil Yenice Mahalle Muhtarı

Son günlerde bazı yerel basın organlarında mahalleriyle ilgili kaynağı belli olmayan aldatmaya, çarpıtmaya ve yanlış yönlendirmeye yönelik haberlerin yapıldığına dikkat çeken Sahil Yenice Mahalle Muhtarı Nuri Varlık, bu tür haberlerin kamuoyunun bilme hakkı dışında farklı çıkarlara hizmet ettiğini söyledi.

“Sahil Yenice merak ediyor” başlığıyla verilen haberin gazetecilik değil hokkabazlık ürünü olduğunu öne süren Varlık, “Bazı arkadaşlar gazetecilik adı altında hokkabazlık yapıyorlar. Mülkiyeti ve işletmeciliği Bandırma Belediyesine ait, Sanat ve Çamlık Cafe gibi işletmelerin sorumluluğunu yapan Vahit Ak’ın görevden alınmasının Sahil Yenice Mahallesi ile ilgisi nedir? Görünen o ki her şeyin sahtesi yapıldığı gibi haberciliğin de sahtesi yapılmaktadır. Bu örnek Bandırma’da medyanın dejenerasyonunun son noktasıdır. Bu haber ne kadar uyduruk ve kurgulu işler yaparsanız, o kadar takip edilirsiniz mantığının bir ürünüdür” dedi.

Bandırma’daki medya çalışanlarının herhangi bir siyasi partinin veya özel çıkar çevresinin sözcülüğü rolünü üstlenmemesi gerektiğinin altını çizen Varlık, gazetecilerin gerçek veya algı düzeyinde çıkar çatışması yaratacak durumlara karşı daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can
Sıradaki Haber CAN ATA TAN 23 NİSAN’I KUTLADI