Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vasıf değişikliği alt komisyondan geçmedi

Maden İşleri Genel Müdürlüğü,

Maden İşleri Genel Müdürlüğü, Bandırma’nın Edincik Mahallesi’nde bulunan 6 bin 320 dönümlük meranın 100 dönümlük bölümünün taş ocağı yapılmasına yönelik talepler üzerine Balıkesir Valiliği Mera Komisyonundan vasıf değişikliğinin yapılmasını talep etti. Balıkesir Valiliği Mera Komisyonu konuyu imzaya açarken Edincik’te Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı bin kişiden 850’si kurulacak taş ocağının hayvancılık ve ekolojik dengeyi olumsuz yönde etkiyeceğine dikkat çekerek olumsuz görüş bildirdi. Bu gelişmelerin ardından Kayacık Merası’nın vasıf değişikliği yapılmasına yönelik talep alt komisyondan geçmedi.

-1000 kişiden 850 “hayır” dedi

Edincik Mahalle Muhtarı Kamil Eryılmaz “ Mahallemizde 8 bin küçük 1000 adette büyükbaş hayvan varlığı bulunmaktadır. 6 bin 320 dönümlük Edincik Merası’nın bir bölümüne vasıf değişikliği yapılarak taş ocağı yapılmasına onay vermek tarım ve  hayvancılık sektörünü olumsuz etkileyecektir. Ayrıca hakim rüzgar yönünden dolayı insan ve çevre sağılığını tehdit edecektir. Bu konudaki sıkıntılarımızı geçtiğimiz hafta içinde ziyaret ettiğimiz Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak’a da aktarma imkanı bulduk. Bu ziyarette bize konunun alt komisyondan geçmediği müjdesini verdi. Kendisine Edincikliler olarak çok teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR

2 adet yorum var

  1. Kardeşim tüm yaptığın çalışmalar, fedakarlıklar ve öz verilerin için çok mutlu olup Saygı duydum.. iyiki muhtarımızdın.

  2. Emek ve uğraşılarınıza sağlık.Edincik’li olarak birliğinizden gurur duydum. 1960 lı yıllarda bölgede bulunan taş ocağı zararlarını biliyorum ve yaşadım. Bir gayrette belde için çalışmaların yapılması ve eski unvanımızı almamız dileği ile kolaylıklar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başkan Ahmet Akın’ın yönetimindeki Balıkesir
Sıradaki Haber Ahmet Akın 750 firmaya 430 Milyon ödeme yaptı