Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vefatının 5.yılında anıldı

Medicana Bahçelievler Hastanesi’nde uğradığı silahlı saldırı sonrasında yaşamını yitiren Dr. Fikret Hacıosman vefatının 5. yılında Balıkesir’de anıldı.

Medicana Bahçelievler Hastanesi’nde uğradığı

Balıkesir Tabipler Odası, uğradığı silahlı saldırı sonrasında yaşamını yitiren Dr. Fikret Hacıosman’ı vefatının 5 yılında andı.

-Çağrılarımız dikkate alınmadı
Dr. Fikret Hacıosman’ın, 2 Ekim 2018’de görev yaptığı hastanede silahlı saldırı sonucunda yitirdiğini anımsatan Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr.Necdet Uçan “Kendisini ve sağlıkta şiddet nedeniyle kaybettiğimiz tüm hekim/sağlık emekçilerini saygıyla anıyoruz. Sağlıkta şiddet son bulana kadar mücadele edeceğimize yeniden söz veriyoruz”dedi. Dr. Fikret Hacıosman’ın ölümünün ardından sağlıkta şiddete karşı etkili önlemler için defalarca çağrı yaptıklarını dile getiren Uçan,ancak çağrılarına kulak verilmemesinden dolayı her gün Türkiye’nin farklı şehirlerinden akıl almaz şiddet olaylarını duymaya devam ettiklerini söyledi.

-Şiddete karşı mücadelemiz devam edecektir
Geçtiğimiz yıl Dr. Ekrem Karakaya’nın ölümünden birkaç ay önce önerdikleri, sağlık kurumlarına silahla girilmemesini de içeren yasal düzenlemelerin görmezden gelindiğini öne süren Uçan “Sonuçlarını maalesef acıyla yaşadık, yaşıyoruz. Önceki gün Ankara EAH acil servisine silahla giren bir kişinin ateş etmesi sonucu, bir sağlık çalışanı kıl payı ölümden dönmüştür.TTB ve Tabip odaları olarak Sağlıkta artan şiddetin de, toplumda körüklenen şiddet dilinin de karşısındayız ve sağlıkta şiddetle etkin mücadele çağrımızı yineliyoruz. Yaşamı ve yaşatmayı kendine şiar edinmiş bir mesleğin mensupları olarak sağlıkta şiddete karşı her yönüyle mücadelemiz devam edecektir”şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI