Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Vermedikleri hizmetin bedelini talep etmişler”

Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma

Tüketicileri Koruma Derneği Bandırma Şube Başkanı Neriman Çiçek, yaklaşık 3 aydır özel okullarda ve dershanelerde eğitim yapılmamasına rağmen öğrenci velilerinden ücret talep edildiğine yönelik şikayetler aldıklarını söyledi.

Çiçek “Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanan Korona virüs salgını nedeni ile dünyada ve ülkemizde birçok önlemler alınmıştır. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı bu durumu mucbir sebep sayarak okullarda eğitimi ertelemiştir. Yaklaşık 3 aydır özel okullarda ve özel dershanelerde eğitim yapılmadığı halde öğrenci velilerinden vermedikleri hizmet için ücret talep ettikleri yönünde şikayetler almaktayız. Filen verilmeyen hizmetten uzaktan eğitim verilse bile ücret alınması söz konusu olamaz” dedi.

Çiçek “Tüketicileri Koruma Kanunu gereğince tüketicilerin nitelik ve niceliğinden aykırı olan ve yararlanma amacı bakımından değeri veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi hukuk veya ekonomik eksiklikler içeren hizmetler ayıplı hizmet olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle ücretlerini peşin olarak ödeyen veliler eğitim verilmeyen süreçlerin bedellerini iadesini talep edebilirler. Veliler ihtilaf halinde 6 bin 920 TL ve üzerindeki tutar için İlçe Tüketici Hakem Heyetine, 6 bin 920 TL ve 10 bin 390 TL arasındaki tutarlar için İl Tüketici Hakem Heyetine daha üst bedeller için Tüketici Mahkemelerime, Tüketici Mahkemelerinin olmadığı yerlerde ise Asliye Hukuk Mahkemelerine başvurabilirler” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi’nde Emlak ve İstimlaktan
Sıradaki Haber Her gün yeni bir bombası patlıyor