Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yağışlar Bandırma’yı vurdu

Bandırma’da etkili olan yağışlar yaşamı felç etti. 150 işyeri sular altında kalırken araç ve işyerlerinde mahsur kalan 125 kişi ekipler tarafından kurtarıldı.

Bandırma'da etkili olan yağışlar

Bandırma’da etkili olan sağanak yağış yaşamı felç etti. Yağışlardan dolayı çok sayıda ev ve işyeri su bastı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, saat 22.00 itibariyle Bandırma İtfaiye Amirliğine yapılan ihbar sayısının 664 olduğunu söyledi. Sel baskınları sonrasında çevre ilçelerden ve il merkezinden çok sayıda personelin Bandırma’ya sevk edildiğini dile getiren Kafaoğlu, 102 personelin Bandırma’da ki çalışmalara açıkladı.

-Hasar büyük

Konut, araç ve işyerlerinde mahsur kalan 125 kişinin Baski ve itfaiye personeli tarafından kurtarıldığını açıklayan Kafaoğlu, 150 işyerinde yağışlar sonrasında maddi hasarın oluştuğunu, hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini ancak etkili olan yağışların hasar tespit çalışmalarını olumsuz yönde etkilediğini söyledi. Kafaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak yağışların etkili olduğu Bandırma’ya 6 iş makinası, 3 kuka, 4 vidanjör, 13 adet pompa sevk ettiklerini kaydetti. Yağışlardan sadece işyeri ve konutların etkilenmediğinin altını çizen Kafaoğlu, ilçenin alt yapısının da olumsuz yönde etkilendiğini açıkladı. Yapılacak hasar tespit çalışmaları sonrasında Başbakanlık Afet Fonundan yardım talebinde bulunacaklarını açıklayan Kafaoğlu, ilerleyen saatlerde Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ile birlikte yağışların etkili olduğu Bandırma’da bir dizi incelemelerde bulunacaklarını sözlerine ekledi. Öteyandan Erdek Düzler mevkiinde mahsur kalan 15 kişi itfaiye personeli tarafından kurtarıldı. Erdek’te 22.20 itibariyle 90 ihbar yapıldı. Bunlardan 74’üne müdehale edilirken ev ve işyerlerinde mahsur kalan 215 kişi kurtarıldı.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Haziran’da yapılacak ve Bandırmaspor’un
Sıradaki Haber TARAFTARIZ BİZ ÇEKERİZ CEFA ONUR BAŞKAN BİZİ BIRAKMA