Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yangına sessiz kaldılar

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Ramazan Bahçavan başkanlığında toplandı. Toplantıda, mülkiyeti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait olan jeotermal kaynakların ilçenin gelişmesi ve yatırımların devamı açısından 29 yıllığına bedelsiz olarak Sındırgı Belediye Başkanlığına devir edilmesine oy çokluğuyla karar verildi.

-Kırdar yangınına sessiz kaldı
Oylama öncesinde Meclise hitap eden Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Balıkesir’in doğalgazı neyse Sındırgı’nın da jeotermali odur. Sındırgı’nın 4’te 3’ü jeotermalle ısınıyor. Biz Büyükşehir Belediyesi’nin her hangi bir yerini istemiyoruz. Burada rant edilecek bir şey söz konusu değildir. İlçemiz sakinlerinin soğukta kalmaması için Büyükşehre ait olan yetkinin Sındırgı Belediyesine verilmesini istiyoruz. Yaklaşan kış öncesi Sındırgı’nın yangını var. Meclis üyelerinin bu yangına sessiz kalacağını düşünmüyorum.”dedi.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın “Sındırgı’nın yangını var. Meclis üyelerinin bu yangına sesiz kalacağını düşünmüyorum.”şeklindeki açıklamalarına rağmen aralarında Erdek Belediye Meclis Üyesi Canan Kırdar’ında bulunduğu CHP grubunun oylamada ret oyu vermesi dikkat çekti. Sındırgı’da yaklaşık 3 bin konut jeotermal kaynaklarla ısıtılıyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

28 aydan bu yana görevde
Sıradaki Haber Kimseye avanta vermemiş