• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %-0,48
 • ALTIN
  %0,32
 • BIST
  %1,60
Yargı “dur” dedi

Yargı “dur” dedi

Balıkesir 2. İdare Mahkemesi Bandırma Belediye Meclisi’nin Ak Partili Üyeleri Ersan Kırbaş, Ramazan Yaşar, Fahri Atlı ve Zeynep Özdemir’in  üyeliklerinin düşürülmesi  kararını iptal etti. Mahkemenin iptal kararını gazetecilere değerlendiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, “Balıkesir 2. İdare Mahkemesi’nde Bandırma Belediye Meclis üyelerimiz Basri Ersan Kırbaş, Hasan Fahri Atlı, Ramazan Yaşar ve Zeynep Özdemir için açtığımız davalarda Meclis Kararının İptaline karar verilmiştir” dedi.

Şahin “Geçen ay yapılan Büyükşehir Belediyesi Encümen ve Komisyonlarını bu kumpas ile ele geçirip Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini, çalışmalarını kilitleme hayali kurmuşlardı. Ancak hukuk mücadelemiz sonucunda her iki İdare Mahkemesi de önce yürütmeyi durdurdu. Şimdi de mahkemeler hukuksuz kararları iptal ederek CHP ve İyi Parti’nin hukuk tanımayan, demokrasiye, hemşerilerimizin iradesine saygı duymayan koltuk ve makam için her yolu deneyebilecek zihniyetteki partiler olduklarını belgelemiş oldu” şeklinde konuştu.

Şahin devamında şunları söyledi “Hizmete değil kavgaya odaklı bu zihniyet bir kez daha şehrimize ne kadar faydasız olduğu belgelenmiştir. Mahkeme kararıyla birlikte bu ilçelerimize, şehrimize faydasız tartışma, muhalefetin Meclisimizi kilitleyerek Büyükşehrimizin Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı hizmetlerini engelleme ve bu yolla siyasi söylem geliştirme planları ortadan kalkmıştır. Hemşerilerimizin CHP ve İyi Parti’nin bütün amacının koltuk ve makam olduğu, kavga, ideolojik slogan, algı ve polemiklerle hizmetleri engellemekten başka işlerinin olmadığını bir kez daha görmüştür”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?