Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yargıyı göreve çağırdı

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın “çakma aday” açıklamalarına Cumhuriyet Halk Partisi Erdek Belediye Başkan Aday Adayı Yüksel Değirmenci’den sert tepki. Değirmenci, Erdek’te bulunan ofisinde düzenlediği basın toplantısında Parti Meclisi’nin CHP’den istifa eden Hüseyin Sarı’yı belediye başkan adayı gösterdiğini söyledi.

-Partisinden istifa etmiş aday
Hüseyin Sarı’nın Ankara 63.Noter kanalıyla Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönderdiği istifasına değinen Değirmenci “Hüseyin Sarı 23 Ocak 2019 tarihinde verdiği istifasının 26 Ocak 2019 tarihinde noter tarafından işleme konulmasını istemiş. Zaten kendisi de bunu yaptığı açıklamalarla doğruluyor. Buradan Ankara 63.Noteri hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Bir noter bir evrak kendisine geldiği zaman şarta bağlı işlem yapamaz. Bu noterlik kanununa aykırıdır. Bu ortaya çıkartılmalı, kim suç işlediyse hesabını vermelidir. Bu durumda Hüseyin Sarı partisinden istifa eden bir adam durumundadır. İstifa idaresi karşı taraf geçtiğinde sonuç doğurmaz. İstifa idaresi açıkladığınız anda sonuç doğurur. Şuan partisinden istifa etmiş bir aday adayı Cumhuriyet Halk Partisi’nin başkan adayıdır. Genel merkez hukukçularının bunu iyi sorgulaması lazım. Böyle istifasını sunan bir kişinin aday gösterilmesi ne kadar etik olacağını Cumhuriyet Halk Partili seçmenlerin takdirine bırakıyorum” dedi.

-CHP’yi tehdit etti
Sarı’nın neden istifa ettiğine de değinen Değirmenci “2820 sayılı siyasi partiler kanununun 40. maddesi herhangi bir siyasi partiye baş vurmuş aday adayı o partinin ön seçim veya merkez yoklamasıyla adayını belirlediği anda eğer aday adaylığını çekmemiş ise o halde başka bir siyasi partiden aday olmaz. Kendisi bu hakkını korumak için bunu yaptı. Bundan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da haberdardır. Bu sadece Cumhuriyet Halk Partisi’ni sadece bir tehdit değil aynı zamanda başka bir siyasi partiden de aday olmak için kendisine yol açmasıdır. CHP çok büyük bir partidir. Böyle tehditlere boyun eğmemeliydi” ifadesini kullandı.

-Bana bulaşma
Yerel seçimler öncesinde Sarı’yı kendisine bulaşmaması konusunda uyaran Değirmenci “Bana bulaşma git halka 300 milyon TL borcu,16 aydan beri ödemediğin personel maaşlarını nasıl ödeyeceğini anlat. Kaynak bul o senin görevin. Seçime girdin inşallah anlının akıyla çıkarsın. Bana bulaşırsan sana misliyse cevabını veririm” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek Kaymakamlığı’nın öncülüğünde Güney Marmara
Sıradaki Haber KAPIDAĞ TURİZM MASTER PLANI MASAYA YATIRILDI