Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Yarınlarımızı öğretmenlerimize borçluyuz”

“Yarınlarımızı öğretmenlerimize borçluyuz”

Müsiad Bandırma Şube Başkanı Cemal Gümüş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Gümüş mesajında “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, çocuklarımızın geleceğinin mimarı çok kıymetli öğretmenlerimizdir. Esasında bu kutsal mesleğin önemi ve değeri bir gün ile ifade edilemez. Çünkü bizler yarınlarımızı öğretmenlerimize borçluyuz. Unutulmamalıdır ki öğretmenine değer vermeyen bir toplum başarılı olamaz. Milletin her kesimini kucaklayan, her kültürden, her dilden insana bilgi, erdem ve ahlak aşılayan bir başka meslek grubu daha yoktur” dedi.

-Öğretmenler geleceğimizin teminatıdır

Gümüş “24 Kasım, bizleri yetiştiren bugünlere gelmemizi sağlayan saygı değer emektarlarımız olan öğretmenlerimizin günüdür. Bugünde bizi yetiştiren öğretmenlerimizi hatırlar ve onları minnetle anarız. Öğretmen geleceği aydınlatan bir kandildir. Onun öğrettikleriyle yolumuzu bulur, geleceğimizi kurar ve vatana millete hayırlı bireyler oluruz. Öğretmenlik mesleğine sevdalı bu insanlar kendilerini öğrencilerine adamış kutsal insanlardır. Bu önemli günde onlara şükranlarımız iletmeliyiz. Tohumdan yeşertip inanılmaz bir birey yapan öğretmenlerin üzerimizde hakları çok fazladır” ifadesini kullandı.

-Öğretmenlik sorumluluk gerektiren bir meslektir

Öğretmenliğin fedakarlık ve sorumluluk gerektiren bir meslek olduğunun altını çizen Gümüş “ Öğrencilerini yetiştirmek uzun ve yorucu bir yolculuğa çıkmaya benzer. Ama öğretmenlerimiz bu yolda hiç yılmaz bizler için hep didinir ve çalışırlar. Bizleri topluma yararlı bir birey olarak yetiştirir, bu sayede çağdaş bir medeniyet seviyesine gelmemizin önünü açarlar. Öğrencilerine daima iyiye, doğruya ve güzele teşvik eden ve bunu için hep didinen kişidir öğretmen…
Öğretmenlerimiz, öğrencilerini karanlığın cehaletinden çıkaranlardır. Öğretmen şanlı bayrağımız gibi bilginin dalgalandığı bir dünyanın oluşmasını sağlayandır. Öğretmen azmin tek kaynağı ve onu var edendir. Öğretmen gelecektir, öğretmen ışıktır, öğretmen her şeydir… Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlar, başarılı yıllar dilerim” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bordo BK’da sıcak saatler
Sıradaki Haber Bordo BK’da sıcak saatler