Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Yazıklar olsun” dedi meclis karıştı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı ikinci birleşiminde gündem dışı konuşan Meclis Başkan Vekili Ramazan Bahçavan, CHP Milletvekili Ensar Aytekin’in ‘camiler satılıyor’ şeklindeki haberine tepki gösterdi. Bahçavan’ın konuşmasından rahatsız olan CHP’liler ile AK Partililer arasında sert tartışmalar yaşandı.

-Esefle kınıyorum
Bahçavan, “Yaptığımız işleri gölgelemek için aldığımız meclis kararını tamamen saptırarak maalesef Türkiye’nin gündemine cami satan belediye olarak geçtik. Bunu yapanlar her daim Müslüman Türk toplumuyla uğraşan maalesef bazı gazeteler kendini bilmez klavye canavarları ve maalesef dünya görüşüne sahip olduğu partinin geçmişte yaptığı hataları ört bas etmek isteyen ve bu memlekette milletvekiliyim diye dolaşan kanun bilmez insanların yapmış olduğu yayınlar. Milletvekilinin cahilane davranıp kendi belediyelerinden bir tanesine dahi telefon edip sorma cesaretini göstermeden gazetelere boy boy fotoğraf vermesini esefle kınıyorum” dedi.

-Yargı önünde hesaplaşacağız
Bahçavan’a karşılık veren CHP Grup Başkan Vekili Ali Kemal Deveciler, “Sayın Başkanım, siz bu konuda haklı olsanız da böyle söylemeniz yanlış. Hakaret haline getiremezsiniz. Eğer yanlış bir şey varsa kanunen mahkemelerde hesaplaşırsınız. Ama burada bir milletvekiline hakaret etmenizi kınıyorum” ifadesini kullandı.

-Yazıklar olsun
Kimseye hakaret etmediğini söyleyen Bahçavan ise, “Bu memlekette o arkadaş milletvekili olabilir. Ben 30 tane Büyükşehir Belediyesinden bir tanesinde Meclis Başkan Vekiliyim, Türkiye’deki 30 kişiden biriyim. O vatandaş gazeteye açıklama yaparken özellikle camileri satıyor diye kendi ağzıyla açıklama yapmış. Kendisi geçmişiyle yüzleşeceğine kendi kendine böyle konuşmuş. Bir milletvekili eğer hakkaniyet ölçüsü gözetiyorsa bu milletten oy aldıysa, Balıkesir’den oy aldıysa eğer konunu muhatabını aramadan bu şekilde beyanat verdiyse ona da yazıklar olsun” diye tepki gösterdi.

-Yargıda hesaplaşacağız
Bu konuşmalar sırasında AK Parti ve CHP sıralarındaki meclis üyeleri arasında karşılıklı tartışmalar yaşandı. Ramazan Bahçavan salondan gelen ısrar üzerine söz konusu milletvekilinin CHP’li Ensar Aytekin olduğunu açıklarken tekrar ‘Yazıklar olsun’ diye çıkıştı. Bahçavan, CHP Milletvekili Ensar Aytekin ile kanun önünde hesap soracağını yineledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edincik Merası’nın imara açılmasıyla ilgili
Sıradaki Haber Tosun’un hukuk zaferi, Danıştay kararı bozdu