Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yenice’de kanal temizleme çalışmaları

DSİ 16.Bölge Müdürlüğüne bağlı

DSİ 16.Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, Bandırma’nın Yeni Yenice Mahallesi’nde bulunan 7 km uzunluğundaki sulama kanalını meydana gelebilecek olası sel baskınları ve taşkınlara karşı temizliyor. Bandırma ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerde 3km’lik tarla yollarının bakım ve açılmasıyla ilgili çalışma başlattı.

-Hummalı çalışma başlatıldı

Yeni Yenice Mahalle Muhtarı İbrahim Okyay gazetecilere yaptığı açıklamada “DSİ 16.Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, mahallemiz mücavir alanları içerisinden geçen 7 km uzunluğundaki sulama kanalını meydana gelebilecek olası sel baskınları ve taşkınlara karşı temizliyor. Bandırma ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerde 3km’lik tarla yollarının bakım ve açılmasıyla ilgili çalışma başladı” dedi.

-Tarım alanları taşkınlardan korunacak

Zaman içerisinde yağmur sularıyla gelen atıkların sulama kanallarını doldurduğunu dile getiren Okyay “7 km uzunluğundaki sulama kanalının kış sezonu öncesinde meydana gelebilecek olası taşkın ve sel baskınlarına karşı temizlenmesi gerekiyordu. Bunun yapılmaması halinde binlerce dekar tarım alanı sular altında kalacaktı. Yapılan çalışmalar sonrasında arazilerimiz sel baskınlarına karşı korunmuş oldu. Desteklerini esirgemeyen DSİ 16. Bölge Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir ve Bandırma Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayvalık’ın en büyük sıkıntıların biri
Sıradaki Haber Başkan Akın, Ayvalık’ın su sorununu tarihe gömecek ilk adımı