Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı oldu

Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı oldu

Seçimlerden önce adı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı için geçen Ahmet Akın, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Seçimlerin ardından parti teamülü gereği Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğinden istifa eden Ahmet Akın, yeni dönemde tekrar MYK üyesi oldu. MYK’da köklü bir değişim yaşanırken, Ahmet Akın’a tekrar kurmay kadroda görev verilmesinin Balıkesir’deki seçim sonuçlarının her iki turda da parti lehine sonuçlanmasından kaynaklandığı bildirildi. 2020 yılındaki 38. CHP Olağan Kurultayı’nın ardından Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ahmet Akın, yeni dönemde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek. Ahmet Akın, CHP’nin 2024 Yerel Seçimi ve partinin kurultay sürecinde MYK bünyesinde görev yapacak.

Akın, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdiriyle Merkez Yönetim Kurulu bünyesinde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevimi sürdüreceğim. 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2019 yılındaki başarısını artırmak için bugün itibarıyla çalışmalarımıza başladık. Yerel yönetimlerde bir marka haline gelen Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimizin sayısını daha da artıracağız”dedi.

CHP’li belediyelerin sayısını arttıracaklarını öne süren Akın “CHP’li belediyelerdeki herkesi kucaklayan; vatandaşın derdine derman olan sosyal, halkçı politikalarını daha da çoğaltacağız. Bütün belediyelerimiz; kentlerimizde çocuklarımızın geleceği; gençlerimizin umudu; yaşlılarımızın rahatı için örnek uygulamaları hayata geçirmeye devam edecek. Hiçbir ayrım yapmadan 85 milyon vatandaşımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bu süreçte iktidarın bütün hukuk tanımaz uygulamaları ve baskılarına rağmen belediyelerimiz vatandaşlarımızın yanında durmaya devam edecek.” ifadesini kullandı.

Ahmet Akın kimdr?

Akın, 1973 yılında Balıkesir’in Gönen ilçesinde doğdu. 25-26 ve 27. Dönem Balıkesir Milletvekili olarak seçildi. 25 ve 26. Dönemde Dışişleri Komisyonu, 26. Dönemde Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) üyelikleri yaptı. 29.01.2016 – 10.08.2020 tarihleri arasında Enerji Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak görev yaptı. 27. Dönem Sanayi, Ticaret, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliğinde bulundu. CHP 37. Olağan Kurultayında Parti Meclisi Üyeliğine seçilerek, MYK’da Enerji ve Alt Yapı Projelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. İngiltere’de Dil ve Ekonomi ile Bahçeşehir Üniversitesinde siyaset eğitimi aldı. Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden mezuniyeti sonrasında Selçuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkilerde yüksek lisansını yaptı. İspanya başta olmak üzere farklı ülkelerde ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Üretimi’ üzerine birçok eğitim ve seminerlere katıldı. Enerji alanında faaliyet gösteren özel sektör kuruluşlarında Genel Müdür, Uluslararası alanda faaliyet gösteren Holdinglerde CEO ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını sona erdirecek, çevreye duyarlı ve daha ekonomik elektrik üretim projeleri üzerinde çalışmalarına devam ediyor. İyi derecede İngilizce ve İspanyolca dillerini konuşuyor. Seçimlerden önce adı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı için geçen Ahmet Akın, son MYK’da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor
Sıradaki Haber Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor