Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yılmaz’dan engellerin kaldırılmasını isteyecekler

Başkanlığını Zeki Uslu’nun yaptığı

Başkanlığını Zeki Uslu’nun yaptığı Balıkesir Engelli Meclisi 19 Nisan 2019 tarihinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamında ziyaret edecek. Balıkesir Engelli Meclisi’nde Türkiye Sakatlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Mücahit Aksakallı ve Bandırma Özel Çocuklar ve Özel Bireyler Derneği Başkanı Nihat Karakazım Aslan’da bulunuyor.

-Dertleriyle gidiyorlar
Ziyaret öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Mücahit Aksakallı, ziyarette Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’dan sahil bandında bulunan tuvalet sayısı ve şarj istasyonlarının sayısının artırılmasını talep edeceklerini dile getirdi. Aksakallı, ziyarette ayrıca Dernekleri tarafından 4 yıldan bu yana işletilen ancak yerel seçimler öncesinde ruhsatı olmadığı gerekçesiyle kapatılan çay ocaklarının tekrar açılmasını talep edeceklerini açıkladı.

-Çay Ocağımızı istiyoruz
Aksakallı “Derneğimiz kamu yarına çalışan bir dernek olmamıza rağmen sahil bandının Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devrinin ardından 40 TL tutarında ecri misil çıktı. Onu yapılandırarak ödemeye başladık. Ruhsatlandırma ile ilgili Balıkesir Büyükşehir Belediyesine müracaat ettik bize gelen cevabi yazıda sahildeki düzenlemenin ardından ruhsatlandırma yapılacağı dile getirildi. Derneğimize ait çay ocağı kafeterya değildir. Adı üzerinde çay ocağıdır. Bandırma’da yaz mevsimi 3 ay sürmektedir. Bu tür yerlerle derneğimizi sadaka kültüründe kurtarıyoruz. Dernekler bir ay yardım toplar iki ay toplar ama üçüncü ay toplayamaz. Kaldı ki bu çay ocağımızda çalışan gençlerimiz var. Bunları kimi engelli, kimisi engelli ailesinden, kimileri de üniversite öğrencileridir. Temennimiz engellilerin sosyal yaşamda kendilerini mutlu hissettikleri ve onların önemsendikleri tek yer olan Türkiye Sakatlar Derneği Bandırma Şube Başkanlığı’na ait çay ocağının bir an önce hizmete açılması yönündedir” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI