Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yılmaz’dan EYT’lileri kızdıran açıklama

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kent genelindeki korona virüsü süreciyle ilgili olarak Balıkesir’de yayın yapan Kamil Akyürek’in sorularını yanıtladı. Maskeler konusuna değinen Yılmaz, programda EYT’liler hakkında skandal bir ifade kullandı. Virüsten dolayı yapılan uyarıların dikkate alınmadığı belirten Yılmaz, “Maske her yerde var, hep de vardı. Hiç maskesiz kalmadık ki biz. Ama ilk zamanlar maskeye ihtiyaç yoktu. Neden yoktu? Çünkü kişisel mesafemizi koruyup, sağda solda dolaşmayın, herkes evine girsin dedik. Ne gençler dinledi, ne de işsiz güçsüz EYT’ye takılanlar dinledi. Hep dışarıda dolaşıyorlar” diye konuştu.

-İYİ Parti’den sert tepki geldi
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın işsiz güçsüz EYT’liler açıklamasına İyi Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna’dan geldi. Tuna “Tutarsız ve beceriksiz istihdam politikalarının sonucu olarak; adeta maç başladıktan sonra kurallar değiştirilmiş, hak edilen ve ödenmesi gereken emekli maaşları hiç edilmiştir. Sayıları 5 milyon 400 bin mağdura ulaşan vatandaşlarımız, Türkiye cumhuriyetinin vatandaşı değilmiş gibi davranılmıştır. Bahse konu mağdurların hak kayıpları, küçük bir yasa değişikliği ile kendilerine ödenmesi mümkün iken; genel siyasette iktidar partisi tarafından sümen altı edilmiş, yerel siyasette iktidar partisinden güç aldığını zannedenler tarafından aşağılayacak boyuta ulaşmıştır”dedi.

“Yılmaz özür dilemeli”
EYT’lilerin hak ettikleri emekli maaşları yerine, bulabilecekleri günlük yevmiyeli işlerle hayatlarını idame ettirmeye çalıştıklarına dikkat çeken Tuna “Bu insanlar; Her gün Covid-19 tehdidine rağmen evlerinden çıkıp, günlük işlerle hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Hal böyle iken; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz, talihsiz bir açıklamayla bu çaresiz insanları sokakta amaçsız, başıboş dolaşan lüzumsuz kalabalıklar olarak göstermeye çalışmaktadır. Yılmaz’ın Kurtarmaya çalıştığı üç-beş tane maske midir? Devletin kendi beyanıyla 10 kuruşluk maskeleri, haklarını her fırsat ve platformda aramakta ısrar eden bu insanlara; “neden vereyim” demesi hem şık olmamış, hem de son derece incitici olmuştur. Türk devletinin, Suriyelilere harcadığı 40 milyar doların yanında 10 kuruşluk maskeyi, kendi halkından esirgeyen kişi ya da kurumların kabul edilebilir hiçbir mazereti olamaz. Halkın bu salgından korunmasını sağlayacak en etkili malzeme olan maskelerin, teminini ve dağıtılmasını sağlayamamanın beceriksizliğini çeşitli mazeretlerin arkasına saklanarak gideremezsiniz…Konu ulusal basına yansıdığı halde; Sayın Yücel Yılmaz, yeni bir açıklama yapmaktan ısrarla kaçınıyor. İYİ parti olarak kendisini kınıyor, EYT mağdurlarını anlamaya, hem onlardan, hem yakınlarından, hem de Türk milletinden acilen özür dilemeye davet ediyoruz”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. sayın yılmaz bir çok eyt li mecburen çalışıyor ve çalışmak zorunda bırakılıyor. bizler işsiz güçsüz değiliz aksine hükümetin politikası yüzünden fazladan çalışmak zorunda bırakılanlarız bilginize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi