Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yılmaz’dan gümrükçüye müjde

Bandırma Ticaret Odası Yönetim

Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Yılmaz, yem ve gıda maddelerinin limanda yapılan denetimlerin hızlandırılmasına ilişkin açıklama yaptı.

Bilindiği üzere; yem ve gıda maddelerinin dış ticaret işlemlerinde Balıkesir İl Tarım Müdürlüğü personelinin limanda yapması gereken denetimler için limanın il merkezine olan uzaklığı ve saat 11.00’den sonra gelen gemiye müracaat alınmaması ithalat ve ihracat işlemlerinde Çelebi Bandırma Limanı’nı kullanan Oda üyelerine büyük sıkıntı yaşatıyordu. İl Müdürlüğü personelinin limana geliş dönüşü mesainin yaklaşık 3 saatini almakta, saat 11.00’den sonra gelen gemi ve yüklerin numuneleri ve analiz işlemleri ertesi güne kalmakta, tüm bunlar sonuç olarak firmaların maliyetlerini ve limanın atıl ve boş bekleme zamanını artırmaktaydı.

Ticaret Odası Başkanı Yılmaz “Gümrükleme sektöründe faaliyet gösteren üyelerden gelen talep üzerine; Balıkesir İl Tarım Müdürlüğü Gıda Kontrol Şubesinde görevli personellerin Bandırma Çelebi Limanında gerekli numune alma işlemlerini yapabilmesi için, Bandırma Çelebi Limanı ile görüşmeler yapılmış ve süreç Bandırma Çelebi Limanının da olumlu geri dönüşü sonrası çözüme kavuşturulmuştur. İl Tarım Müdürlüğü Gıda Kontrol Şubesi personellerinin kullanımları için numuneleme işlemleri yapabileceği ve öğleden sonra gelecek olan gemilerin de yüklerini kontrol edip numune alabilmeleri için Çelebi Bandırma Limanı İşletmesi tarafından gerekli ofis malzemeleri ve çalışma odası tahsis edilmiştir. Bandırma’da yapılacak numune alma işlemleri ile liman gemi tahliye sürelerinde 24-36 saat arasında zaman kazanılması sağlanmış ve Balıkesir İl Müdürlüğü uhdesinde olan bir yetkinin daha odamız girişimleri sonucunda Bandırma’da verilmesine olanak sağlanmıştır” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI