Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yılmaz’dan sanayi esnafına başkan sözü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kayacık Merasındaki 486 bin 997 metrekare alanın yapı rezerv alanına dönüştürülmesine ilişkin kararı Bandırma’da polemik konusu oldu. Bu alanın Mera Komisyonundan yapı rezerv alanı olarak çıkması durumunda Kayacık Merası’na yapılması planlanan Sanayi Sitesi 4.etabın yapılabilmesi söz konusu olamayacağı öne sürüldü.
İddialar üzere Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığı tarafından Sanayi Düğün Salonunda yemekli toplantı düzenlendi. Toplantıda iddialara cevap veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yapı rezerv alanı olarak belirlenen alana toplu konut yapılmasının söz konusu olmadığını söyledi. Yılmaz “Bu güne kadar ne söz verdiysek, o sözlerimizi yerine getirdik. Yapmayacağımız şeyleri de vaat etmedik. Siyaseten de eğilip bükülmedik. Sanayi esnafına buradan söz veriyorum. Bahse konu alan sanayi sitesi 4.etap için kullanılacaktır”dedi.

Meclis karar almıştı
Hatırlanacağı üzere; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin ardından fay hattında bulunan yerleşim yerlerinde yapı rezerv alanı oluşturulmasını talep etmişti. Bu talebin ardından Büyükşehir Belediyesi Bandırma’da daha önceden Sanayi Sitesi 4.etap için ayrılan 486 bin 997 metrekare alanı yapı rezerv alanı olarak belirledi. Bu alanın Kayacık Merası içerisinde kalmasından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden bahse konu alanın mera vasfından çıkartılmasını istedi. Bunun üzerine Ramazan Bahçavan başkanlığında toplanan Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi bahse konu alanın mera vasfından çıkarılması konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a oy çokluğuyla yetki vermişti. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu kararı Bandırma’da polemik konusu olmuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı