Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yılmaz’ın TÜMAD ziyareti polemik konusu oldu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın korona virüs salgını sürecince işçilerini çalıştırmaya devam eden TÜMAD Altın Madeni ziyareti polemik konusu oldu. .

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, geçtiğimiz günlerde körfezdeki ilçe belediyelerine yaptığı ziyaretler sırasında TÜMAD Altın Madeni İşletmesine de uğradı. Yılmaz, ziyaret sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada “Bölgemize ve ülkemize ekonomik açıdan değer katan, istihdam sağlayarak bünyesinde 1200 personel çalıştıran TÜMAD Madenciliği ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık. Çevresel denetlemelerden olumlu raporlar aldığı biliniyor” dedi.

Yılmaz’ın açıklamalarına 38 kurum tepki gösterdi. 38 kurum tarafından yapılan ortak açıklamada “Bu haberin ve Belediye Başkanı’nın sözlerinin neresini düzeltmek gerektiğine bir türlü karar veremedik. Ancak kesin olan, haberin içeriği ve Belediye Başkanı’nın sözleri baştan sona yanlış bilgiler içermektedir ya da madeni parlatmaktan başka bir amaç taşımamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi