• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
YKS ve LGS’de dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

YKS ve LGS’de dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2002 yılı LGS ve YKS sınavlarında derece giren öğrencileri düzenlediği törenle ödüllendirdi. Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen ödül törenine Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Bandırma Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. İbrahim Tümen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sercan Nayır, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Levent Obuz, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.

-Bandırma eğitimde standart oluşturmuş bir şehirdir

Ödül töreninde konuşan Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “Bu sene LGS’deki başarımız oldukça dikkat çekmektedir. İlçemiz ilk defa  20 ilçe arasında 1’inci oldu. YKS’de de önemli bir artış gösterdik. Geçen yıl 360 öğrencimizi 4 yıllık üniversitelere yerleştirirken bu yıl bu rakam 468 çıkmıştır. Bandırma eğitimde bir standart oluşturmuş bir şehirdir. Bu açıdan ilçemizi bütün alanlarda ülke ortalamasının üzerine çıkarmak boynumuzun borcudur” dedi.

-Son 10 yılda 480 derslik kazandırdık

Bu yıl eğitim ve öğretime başlayan bir köy okulu haricinde ilçemizdeki tüm eğitim kurumlarında kütüphanene kazandırdıklarını anımsatan Mutlu “Geçtiğimiz yıl BİGEP Projesi kapsamında 5 okulumuzda tasarım ve beceri atölyesi kurduk. Eğitim alt yapısıyla ilgili çalışmalarımızda devam etmektedir. Bandırma eğitim potansiyeli güçlü bir şehirdir. Son 10 yılda şehrimize 480 adet yeni derslik kazandırarak alt yapımızı daha da güçlendirdik. Son 10 yılda 7 özel okulumuz ilçemizde hizmet vermeye başladı. Çocuklarımızın haytalarına dokunabilmek ve hayal ettikleri hedeflere ulaşabilmeleri için eğitim camiası olarak canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Bu konuda en büyük destekçimiz öğretmenlerimizdir. Bu konuda kendimi çok şanlı hissediyorum. Çok yetkin, alanına hakim bir öğretmen camiamızla birlikte hareket ediyoruz. Kimsenin gözü arkada kalmasın. Öğrenciler ve velilerimiz ilçemizdeki öğretmen camiasına güvenebilirler” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?