Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Yola çıkarken verdiğimiz sözleri büyük ölçüde yerine getirdik”

Bandırma Belediyesi, yerel seçimlerin

Bandırma Belediyesi, yerel seçimlerin hemen ardından 2-4 yaş arasında olup, ebeveynlerinin yeterli gelire sahip olmaması nedeniyle süte ulaşamayan çocuklar için Bansüt Projesi uygulamaya koydu. Proje kapsamında Bandırma Belediyesi tarafından ihtiyacı olan çocuklara ayda 4 litre süt dağıtıldı. 4 yılda dağıtılan süt miktarı ise 276 bin litre olarak açıklandı.

-Amaç çocukların süt içmelerini sağlamak
Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Bansüt Projesi ile çocuklarımıza süt içme alışkanlığı kazandırmak, dengeli beslenme yolu ile kemik, diş ve beyin gelişimine katkıda bulunmayı amaçladık. Bu program kapsamında ayni ve nakdi yardım alan ailelerin 2-4 yaş çocuklarına, 1 çocuğa ayda 4 litre UHT süt dağıtılarak süt içmesi sağlanmaktadır” dedi.

-4 yılda 276 bin litre süt dağıtıldı
Süt, çocukların fiziksel ve bilişsel yeteneklerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Tosun, adaylık sürecimizdeki vaatlerimiz arasında bulunan ücretsiz süt dağıtım projesinde 4 yılda toplam 276 bin litre süt dağıtımı gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

-Sosyal market projesi örnek oldu
Süt dağıtımı devam ederken, ilçede ihtiyaç sahiplerine ücretsiz kıyafet, temel gıda maddesi, temizlik malzemesi sağlayacak olan Sosyal Market Projesini de hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Tosun “Belediyemize ait sosyal marketimiz Kapalı Pazar Yerinin altında bulunan eski balık pazarının bulunduğu alanda faaliyetlerini sürdürüyor. Sosyal Marketimiz hafta içi mesai saatlerinde vatandaşlarımıza hizmet veriyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin sosyal kart ile alış veriş yaptığı bu projemizden 947 kişi faydalanıyor. 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde yola çıkarken verdiğimiz sözleri büyük ölçüde yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum” ifadesini kullandı

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı