Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yönetimle oyuncuların prim polemiği

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan, a takım oyuncularının ligin 34.haftasında oynanan Fethiyespor müsabakasının primlerinin verilmediğine yönelik iddialara kulübün sosyal medya hesabından cevap verdi. 2-1 kazanılan Fethiyespor müsabakası öncesinde galibiyet priminin 12 bin TL olarak belirlendiğini doğrulayan Karlahan, “Bunun 2 bin TL’sini peşin olarak verdik. Geriye kalan 10 bin TL’yi vereceğimize dahil oyuncularımıza söz verdik. Bu paranın bulunması için Bandırma Belediyesi dahil girişimlerde bulunduk. Maalesef bu parayı bulamadık. Bizim bu konudaki iyi girişimlerimize rağmen oyuncuların basın açıklaması yapmasını kabul edebilmemiz mümkün değildir” dedi.

-Yaşananlardan sonra primleri vermeyeceğiz
Yaşanan bu gelişmelerin ardından yönetim olarak Fethiyespor müsabakası sonrasında kalan 10 bin TL’lik primlerin ödenmemesi yönünde karar aldıklarını açıklayan Karlahan, “Biz bugüne kadar alınan kötü sonuçlardan dolayı oyuncularımıza ceza kesmedik. Bu açıklamaların ardından kendi sahamızda oynadığımız ve 4-1 mağlup olduğumuz Menemen Belediyespor müsabakasına ilişkin oyuncularımıza 10 bin TL para cezası kestik. Bu ceza Fethiyespor müsabakasının galibiyet primiyle mahsuplaştırılacaktır” dedi.

-Meğer zehirlenmemişler
Bazı oyuncuların sezon sonunda kendileriyle görüşmeden alacaklarına ilişkin TFF’ye müracaat etmelerine de tepki gösteren Karlahan, oyuncuları karakterli olmaya davet etti. Daha önce gıda zehirlenmesinden dolayı idmana çıkmadıkları öne sürülen oyuncuların Uzlaşma Çözüm Kurulu’nun kapatılmasının ardından alacaklarına ilişkin kendilerinden taahhütname istediklerini bundan dolayı da 3 idmana çıkmadıklarını açıklayan Karlahan “3 gün idmana çıkmadınız. Manisa Büyükşehir Belediyespor deplasmanında mağlup oldunuz. Buna rağmen oyuncularımıza taahhütname verdik. Bandırmaspor’dan 1 kuruş alacağınız mı var. Ayıptır, ayıp. Biraz karakterli olun” ifadesini kullandı.

-Dedim
“Takım kime düşerse düşsün tek düşen biz olmayacağız” şeklindeki ifadelerine de değinen Karlahan “Tokatspor müsabakasının beraberlik pirimi olarak 10 bin TL olarak belirledik. Alınan beraberliğin ardından maç sonrası oyuncularımıza 10 bin TL olarak belirlenen galibiyet priminin 6 bin TL’sini maç sonrası verdik. 4 bin TL’sini daha sona vereceğimizi ifade ettik. Oyuncular tehditkâr biçimde 4 bin TL’nin hemen verilmesini talep etti. Bende kendilerine beni tehdit mi ediyorsunuz? “Maçlara çıkmayacaksanız çıkmayın, takım küme düşerse düşsün” dediğim doğrudur. O gün takım mağlup olup küme düşmeyi garantilemiş olsaydı. İp benim boynuma geçirilecekti. Taraftarlarımız bile bu kadar fedakârlığımıza rağmen yapacakları tezahüratlarla bizleri onurlandırmadı. Takımı kümede siz bıraktınız demedi. Oyuncu arkadaşlarımız akıllarını başlarına alsınlar. Oyuncularımız ligde kalmayı kendi sahamızda oynadığımız Anadolu Sekçukspor müsabakasında bitirmesi gerekiyordu. Bu işi son maça bıraktılar. Tüm futbolcular dua etsin atanla tutana. Eğer ceplerine o pirimler giriyorsa bu oyuncularımız katkılarından dolayı girdi. Bugüne kadar tüm vaatlerimizi yerine getrdik. Bize söz verip yerine getirmeyenleri neden kınamıyorsunuz? Dükkanımı sattım verdiğimiz sözleri yerine getirdim” dedi. Kulübün 15 milyon TL borcunun bulunduğunu açıklayan Karlahan, ülkenin önemli sanayi ve ticaret kendi olan Bandırma’ya bu borç borç değildir”ifadesini kullandı. .

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen İlçesindeki görevi sona eren
Sıradaki Haber DR. ARSLAN YURT VE AİLESİNE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ