Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yörükoğlu: hem ekonomiyi hemde sağlığımızı vuracak

Yörükoğlu, Susurluk Şeker Fabrikasının kapatılmasının hem ekonomiyi hemde Bandırma’nın sağlığını olumsuz yönde etkileyeceğini öne sürdü.

Yörükoğlu, Susurluk Şeker Fabrikasının

Bağımsız Bandırma Belediye Meclis Üyesi Ayhan Yörükoğlu, Susurluk Şeker Fabrikasının kapatılması veya fabrikada nisaşta bazı şeker üretimine geçilmesinin Bandırma’yı da olumsuz yönde etkileyeceğini öne sürdü. Bölgede bulunan çok sayıda hayvan yetiştiricisinin her geçen gün artan yem fiyatları karşısında girdi maliyetlerini azaltmak için hayvanlarına pancar küspesi yedirdiğini dile getiren Yörükoğlu, “Susurluk Şeker Fabrikası’nın kapatılması veya nişasta bazı şeker üretimine geçilmesiyle birlikte ilçemizde bulunan çok sayıda hayvan yetiştiricisi üretimden çekilecek bunun sonucu olarak ta ülkemize ve ilçemize yurt dışından çok sayıda büyük ve küçükbaş getirilmesi söz konusu olacaktır” dedi.

-Sağlığımız olumsuz etkilenecek
Bandırma Çelebi Limanının ülkenin büyük ve küçükbaş hayvan ithalatının yapıldığı önemli limanlarından biri olduğunun altını çizen Yörükoğlu “Yurt dışından ithal edilen büyük ve küçükbaş hayvanların dağıtımı Çelebi Bandırma Limanından yapılmaktadır. Bugün birkaç günlük sevkiyatta bile ilçemiz kötü kokunun etkisi altında kalmaktadır. Üreticilerin üretimden çekilmesi halinde ilçemize gelen hayvan miktarında artış olacak böylece limandaki hayvan gemisi trafiğinde de ciddi artışlar olacaktır. Bugün itibariyle yılın belirli aylarında maruz kaldığımız kötü koku yıl boyunca devam edecektir. Susurluk Şeker Fabrikasının kapatılması ya da fabrikada nişasta bazı şeker üretimine geçilmesi bölgemiz ekonomisini olumsuz yönde etkileyeceği gibi Bandırmalıların sağlığını daha fazla tehdit edecektir “şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi, Altınoluk Mahallesi’nin simgelerinden
Sıradaki Haber Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi yeniden açıldı