Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yürekler Deren için çarptı

Yürekler Deren için çarptı

Bandırma’da yaşayan 2 çocuk annesi Şengül Sevinç’in yaklaşık 3 ay önce Bursa Tıp Fakültesi Hastanesine götürdüğü 9 yaşındaki kızı Deren Sevinç’e lösemi teşhisi konuldu. Bursa Tıp Fakültesi’nde kemoterapi tedavisi gören Deren Sevinç’in iyileşebilmesi için uygun donörün bulunmasını bekleniyor. Deren Sevinç için bu gün kök hücre kampanyası başlatıldı. Kampanya 23 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek.

-Tüm hastalara şifa diledi

Kampanya Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanı Burhan Deniz ve Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun destek verdi.  Kan bağışından önce Deren ve ailesi ile bir araya gelerek sohbet eden Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun Kan bağışından önce yaptığı açıklamada: “Hayati bir iş için buradayız. Deren için kök hücre kampanyasına katılıyoruz. Tüm Bandırmalıları bu kampanyaya Deren’e destek olmaya davet ediyorum. Hepimiz böyle hastalıklarla karşılaşabiliriz. Bandırmalılar her konuda olduğu gibi bu konuda da hassas ve duyarlı olacaktır. Buradan tüm hastalarımıza acil şifa diliyorum” dedi.

-Gelecek tam kadro oradaydı

Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanı Burhan Deniz’de yaptığı açıklamasında “Kızılay’a giderek 5 dakika içinde vereceğiniz kan ile bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Birinin canına can katacaksınız, bir insanı bundan daha fazla mutlu edecek ne olabilir ki… Kök Hücre bağışçısı olmak insanlar için bir kayıp olmayacağı gibi uyum sağlandığı taktirde o hastanın hayatını kurtaracaktır. Yüzde yüz uyumlu bir hastaya nakledildiğinde o hastanın yaşamı değişecek ve bağışçının yeniden dünyaya gelmesine sebep olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı olarak uygun kan ve donör örneklerimizi vererek Deren Sevinç kardeşimize destek olmaya geldik” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargı’dan dikkat çeken uyarı
Sıradaki Haber Kargı’dan dikkat çeken uyarı