• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
Yurt dışındaki 6 devlet üniversitesini ziyaret ettiler

Yurt dışındaki 6 devlet üniversitesini ziyaret ettiler

Bandırma Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 78 öğrenci 16 rehber öğretmen eşliğinde yurt dışındaki 6 devlet üniversitesini ziyaret etti.  Gezi ile birlikte öğrenciler, hem moral depoladı hem de yurt dışındaki üniversite hayatını yakından inceleme fırsatı buldu.

6 devlet üniversitesi kampüsü içerisindeki binaları gezen öğrenciler bu üniversitelerin tarihçesi, eğitim yapısı, kampüsün öğrencilere sağladığı imkanlar, burs olanakları, sosyokültürel faaliyetleri, yurtiçi ve yurt dışı eğitim programları hakkında detaylı bilgiler aldı.  Bandırma Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Obuz, okullarında eğitim gören 78 öğrencinin 16 rehber öğretmen eşliğinden Yunanistan, Makedonya, Macaristan Çekya, Slovakya, Avusturya, ve Bulgaristan’da bulunan 6 devlet üniversitesini ziyaret ettiğini söyledi.

Yurt dışı eğitim programlarından faydalanmak isteyen öğrencilerin dünyanın değişik yerlerinde kurulu bulunan üniversitelere yapmış oldukları  tanıtım ziyaretleri kariyer planlarını yapmalarında ve seçimlerinde yol gösterici olduğunu söyleyen Obuz “Bu tür ziyaretlerin aynı zamanda üniversite kültürü, olanakları, bölümler, öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgiler edinen öğrencilerimizin motivasyonlarının artmasına, bakış açılarının daha da genişlemesine katkı sağladığına inanıyoruz. Amacımız; üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerimizin; hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek, motivasyonlarını arttırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmaktır” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?