Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Zeytin kooperatiflerinde ortaklık güncellemesi

Marmara Birlik’e bağlı kooperatiflerde

Marmara Birlik’e bağlı kooperatiflerde ortaklık bilgileri güncellemesi yapılacak. 220 yılında gerçekleşecek oraklık bilgi güncellemesinin tamamlanmasıyla ortaklık kayıtlarının sağlıklı bir biçimde kooperatiflerde tutulması sağlanacak.

Güncellemeyle birlikte kayıtlı ortakların sahip oldukları arazilerde zeytin üretimi yapıp yapmadığına dair bilgiler kayıt altına alınacak. Tapu Kadastro Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında üreticilerin üzerine kayıtlı bulunan arazilerin tapularına ilişkin belgeler sistemden görülebilecek. Ortakların tapu kayıtları sorgulandığında üzerine kayıtlı “zeytinlik” yazan parsellerin olması durumunda kooperatifler tarafından kendilerinden başka hiç bir belge istenmeyecek. Tapu ibra edemeyen ortaklardan, güncel haliyle kira sözleşmeleri talep edilecek. Uygulamayla rekolte beyanlarının sağlıklı bir şekilde alınması ve Marmara Birlik’in gerçekçi bir ürün alım planı yapmasına katkı sağlanması hedefleniyor. Bilgi güncellemesi için ortaklar duyurulacak program dahilinde öncelikle “e-devlet” üzerinden gerekli belge ve bilgileri toplayıp belgeleri kooperatiflere teslim etmeleri gerekiyor.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Annem Servet KALKİN (9299) 87 Yaşında İstediğiniz belgeleri(fotograf,vergi dairesi belgesi gibi)bu salgın hastalık döneminde nasıl temin edebilecek Bu yaşta yürümekte zorlanan bir uyenizde bu belgeleri istemeniz Nekadar doğru bilemiyorum Marmara Bir.Koop’ta zeytinlik olduğuna ilişkin tapusu var Be i bilgilendirirseniz çok sevinirim Saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyasi partiler, Belediye Meclis listelerini
Sıradaki Haber Şaka gibi….O gün öyle bugün böyle