Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Zeytinci sulama projesinin peşinde

Deva Partisi Sosyal ve

Deva Partisi Sosyal ve Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bölge Komisyon Başkanı Elif Esen, Balıkesir İl Başkanı Kemal Aydemir, İlçe Başkanı Murat Sever, Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifini ziyaret etti.

Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Abdullah Şenol, ilçede zeytin dahil tarım ürünlerinde rekolte artışı olabilmesi için sulama projelerinin uygulamaya geçmesine bağlı olduğunu söyledi. Erdek’te sulanabilir arazi oranının yüzde 15 olduğunu açıklayan  Şenol, “Erdek ve Kapıdağ’da 1 milyon 100 bin adet zeytin ağacı bulunmaktadır. Ancak bunun 300 bin adeti sulanırken geriye kalan 800 bin adeti sulanamamaktadır. Sadece zeytin ağaçlarının değil, Kapıdağ’daki tüm tarım ürünlerinin kurtuluşu sulama projesine bağlıdır. Geçtiğimiz yıllarda  tamamlanarak hizmete giren Çeltikçi Göleti’ndeki 5 milyon metreküp su sulama projesiyle üreticilerin hizmetine sunulmalıdır. Bu konuda iktidar partisinin Balıkesir Milletvekillerimizin gayretleri var. Sulama projesinin 2021 yatırım programına alınmasını bekliyoruz. Proje uygulamaya girdiğinde ürün rekoltesindeki artışa bağı olarak kendini en kısa sürede amorti edecektir” ifadesini kullandı.

-Sulu tarımın önemine dikkat çekti

Deva Partisi Sosyal ve Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bölge Komisyon Başkanı Elif Esen’de yaptığı konuşmada, sulu tarımın önemine dikkat çekti. Bu tür projelerin rekoltedeki artışa bağlı olarak kendisinin kısa sürede amorti ettiğinin altını çizen Esen, bölge milletvekillerinin bölgenin sosyoekonomik açıdan gelişmesine ciddi katkılar sağlayacak bu projenin 2021 yatırım programına alınması konusunda üzerlerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu-uyarıcı
Sıradaki Haber Yakalanan Şahıs İtiraf Etti Emniyet Harekete Geçti