Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Admin admin
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Ambarındaki unun kadar konuş muhtarım

Doğruların yanı sıra yanlışları da söylemek gazetecilerin görevidir. Çok değil bundan 5-10 sene öncesine kadar muhtarlar kendileri hakkında çıkan haberleri ciddiye alır, özür diler ve yanlışların vehameti fazlaysa bunun bedelini görevlerinden istifa ederek öderlerdi.

Şimdi bırakın istifa etmeyi, özür dilemeyi laf ebelikleriyle gazetecileri adeta çırak çıkartmaya çalışan muhtarlarımız var. Bak ağzı çok laf yapan muhtarın, sana sağdıcım Haşim’e anlatır gibi anlatayım. Senin takımın Manyas Gölü’nde kaçak yöntemlerle İsrail Sazanı yakalamaktan dolayı hükmen mağlup sayılmadı. Senin takımın turnuvada belirlenen kriterlerin üzerinde yabancı oyuncu oynattığından dolayı hükmen yenik sayıldı ve bu durum İlçe Nüfus Müdürlüğünden alınan belgelerle tescillendi.

Ağzı çok laf yapan muhtarım, bu bilgilerin tertip komitesinden çıktığını düşünüyor, bundan dolayı da onlara baskı yaptığın yönünde duyumlar alıyorum. Şundan emin o ki basın camiasında haberin kaynağı değil, haberin doğruluğuve yanlışlığı tartışılır. Haberin yanlışlığı konusunda endişen varsa bununla ilgilenecek yol ve yordam bellidir. Bunu yapmıyor ve yapamıyorsan o zaman sağda solda boş beleş muhabbetle gazeteciler hakkında itibar suikasçiliği yapma. Bir kardeşin olarak sana tavsiyem ambarındaki unun kadar konuş.

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER