Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Admin admin
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Bandırma Televole’ye döndü

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şubesindeki 9 bin üye artan döviz kurları sonrasında pul olan maaşlarını konuşmak yerine başkan ile sekreter arasında yaşanan polemiği tartışıyor. 18 Aralık’ta yapılacak olan genel kurul öncesinde bazı adaylar iş akdine son verilen sekreterin tekrar işe alınacağını seçim beyannamesine şimdiden koymuş bile. Ortalık yangın yeri emeklinin halini düşünen yok.

200 bin nüfuslu Bandırma adeta televole ye döndü. İlçe olarak bir haftadan beri sekreter ve başkan arasında yaşanan polemikle yatıyor, kalkıyoruz. Bu olayın gündeminden düşmesi ve kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesi için biran önce muhatapların yaşananlarla ilgili kamuoyunu bilgilendirmesi gerekiyor. Ancak bu güne kadar konunun muhatapları tarafından yapılan bir girişimde yok.  Öyle olunca da  bize buradan sormak düştü.

Bandırma Emekliler Derneğinde sekreter olarak çalışan Selma Candan şubenin mi, yoksa genel merkezin personelidir? Genel merkez personeli ise işe alınma ve son verme yetkisi kimdedir? Selma Candan’ın iş akdine son verilmesinin yaşanan polemikle bir ilgisi var mıdır? Bu güne kadar Bandırma Şube’den Selma Candan’a ödenen bir maaş var mıdır? Olay sonrasında başkan Murat Madak’ın uzaklaştırma aldığı ifade ediliyor. Uzaklaştırma Dernekten mi yoksa sekreter Selma Candan’a 150 metre mesafeyi mi kapsıyor? Başkan Murat Madak’ın Derneğe gelmemesinin uzaklaştırmayla bir ilgisi var mıdır? Başkan Murat Madak,,  Selma Candan’ın iş akdine son verilmesi sonrasında tekrar işe alınması konusunda telefon almış mıdır? Eğer telefon almışsa telefon açanların Dernek yada merhum başkanla her hangi bir ilgisi var mıdır?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER