" /> Beni geren bir şey yok seni geren ne? – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,38
 • EURO
  %1,98
 • ALTIN
  %1,96
 • BIST
  %5,04
Beni geren bir şey yok seni geren ne?

Beni geren bir şey yok seni geren ne?

Bu hafta görünen o ki Bandırmaspor’un Manisa Büyükşehir Belediyespor ile yaptığı karşılaşmadaki performansından çok Teknik Direktör Hüseyin Yenikan’ın maçın ardından yaptığı basın toplantısında yaşananlar spor kamuoyunu meşgul edeceğe benziyor. Yazımda Gazeteci Önder Balıkçı’ya “Önder Balıkçı” adlı şahıs demekten ahlakım gereği hicap duyarım. Çünkü kendisi yıllarca eğitim camiasında öğrenci yetiştirmiştir. Erdek’te görev yaptığı yıllarda bazı öğrencileriyle problem yaşasa da kendisini eğitimci olarak severim. Aynı saygıyı bu açıdan da kendisinden beklememin en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Yenikan’ın basın toplantısı başından sonuna kadar incelendiğinde Önder Balıkçı’nın iddia ettiği gibi benim bu toplantıda soru sormadığım ve herhangi bir meslektaşımın soru sormasını engellemediğim açıkça görülecektir. Bu toplantıda soru sormak isteseydim kim engelleyebilirdi? Onu da bilmiyorum.

Bir gazeteci olarak meslektaşlarımın Yenikan’a soru sormasından neden rahatsız olayım? Yenikan’ı neden korumak isteyeyim? Benim bu aralar bastıracağım bir kitabımda yok sponsor olsun. Kaldı ki yıllarca Süper Lig de dahil olmak üzere birçok kulüpte teknik direktör ve yardımcısı olarak görev yapmış tecrübeli birinin benim savunmama neden ihtiyacı olsun? Basın toplantısı sonrasında Şehir Gazetesi’nden İbrahim Aldemir’e “Buğsaş müsabakasına geldin mi?” diye sordum. Oda “geldim” dedi. Bunun senle ilgisi ne? Yoksa gelmediğin maçla ilgili bir yorum mu yaptın da zoruna gitti? Bu toplantıda sen takdir ve tenkit hakkını kullanmak istedin de ben mi engelledim? Mensubu olduğun gazetelerde yazdığın haber ve yorumları yayınlarken benden mi izin alıyorsun? Çanak çömlek işini bilmem AK Parti Erdek Meclis Üyesi Ceyhun Mırız’ın geçtiğimiz aylarda düzenlediği basın toplantısında sorduğun çanak soruların yanıtlarını mensubu olduğunu gazetede neden yayınlamadın? Mırız’ın cevaplarının muhatabıyla senin kader birliğin mi var? Benim Yenikan ile bir derdim yok ama görünen o ki senin bir derdin var. Her göreve geldiğinde “Yenikan’ın lisansı yetersiz” haberini okumaktan spor kamuoyu olarak artık bıktık. Bence başka konular bul.
Gelelim Yenikan’ın ne zaman istifa edeceği konusuna… Yenikan’ın ne zaman istifa edeceğine yönetim kurulu karar verir. Yönetim kurulu kendisiyle anlaşırken sana mı sordu? Giderken sana sorsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?