Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Admin admin
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Biz bu b.ku neden yedik ağam?

Dursun Mirza’nın CHP Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Grup Sözcüsü Canan Kırdar’ın iş yerinde CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr Selim Panç ile görüşme talebi ve sonrasında gelişenler ağa ile marabasının hikayesine cuk oturuyor. Hikayesini biliyorsunuz ama kısaca hatırlatmakta fayda var.

Maraba ile ağa, ağanın arabasında tıngır mıngır kasabaya gidiyorlar. Yolun yarısında, arabayı çeken hayvan patır kütür yola pisliyor. Ağa marabasının arabada gözü olduğunu biliyor. Hem marabayı küçük düşürmek hem de eğlenmek için, “Üle Memo! Şu boku yersen, arabayı sana verecem” diyor. Bizimki bir an düşünüyor, kararını veriyor, koşumları ağaya uzatıp arabadan iniyor ve taze at pisliğini yiyor. “Tamam”, diyor ağa “araba senin” Bizimkinin midesi dönmüş, gururu çiğnenmiş, kendinden iğreniyor. Ağa ise bir dakikalık bir eğlence uğruna arabasından olduğuna pişman, kendi budalalığına yanıyor. Dönüş yolunda ikisinin de ağzını bıçak açmıyor, ikisi de kurdukça kuruyorlar. Tam marabanın pislik yediği noktaya geldiklerinde ağa dayanamıyor; “Üle Memo! Bir halt ettim, şaka uğruna araba elden gitti, b.k yemenin ederini vereyim, arabayı geri alayım.” Memo’nun genzinde, ağzında, yüreğinde, öfkesinde hâlâ pislik tadı var. “Olur Ağam” diyor, “olur ama bir şartla: sen de aha şu kalan kurumuş b.kları yiyeceksin ki ödeşelim.” Ağanın gözü kararmış, iniyor bir miktar pislik de o yiyor. Çiftliğe yaklaşırlarken, Memo düşünceli, kederli soruyor: “Ağam, araba giderken de senindi dönerken de senin, peki biz bu kadar b.ku neden yedik?”

Panç’ın bu gün İlçe Örgütünde Mirza ile yaptığı görüşmesi  de ağa ile marabasının hikayesine rahmet okutur nitelikte. İki gün önce kendisine randevu verilmeyen Mirza ile bu gün yapılan görüşme partinin resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı. Ağarlarmısın güler misin? Adama sormazlar mı? Madem görüşecektin o zaman Canan Kırdar’ın iş yerinde Dursun Mirza’nın görüşme teklifini neden reddettin? Mirza ile birkaç gün sonra görüşecektin o zaman randevu talebini reddettiğinizi kamuoyuna neden sızdırdınız? Yıllardır siyasi içerikli haberler yapıyorum. CHP’de birçok ilçe başkanı ile çalıştım. Ancak bu dönem kadar CHP ilçe örgütünün savrulduğuna hiç şahit olmadım. Panç davranış ve siyasi hamleleriyle adeta siyaset bilimini alt üst etti. Kendisinin siyaseti bana göre Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ndeki öğrenciler için çok iyi bir tez konusu olacak nitelikte. Bu tez hazırlanırken ya siyaset bilimi pert olur yada öğrenciler pert olur herhalde.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER