" /> CHP’nin lebalep yemeği ve Panç – Marmara Olay

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’nin lebalep yemeği ve Panç

CHP’nin lebalep yemeği ve Panç

Rahmetli Bülent Ecevit’in siyasette en çok önemsediği ilke tutarlılıktı. Siyasetçilerin de siyasi partilerin de doğrultu tutarlılığı içinde olmasını çok önemserdi. Bu açıdan bakıldığında CHP Bandırma İlçe Başkanı Selim Panç’ın tutarlı olduğunu söyleyebilmek kolay değil. Söylemleriyle uygulamaları arasında önemli zikzaklar var.

Örneğin, 10 Şubat 2021 tarihinde AK Parti Balıkesir İl Başkanlığının 7.Olagan Genel Kuruluna ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, “Biz de salonları lebalep doldurmasını biliriz fakat pandemi kurallarına saygı duyduğumuzdan, halkımızın sağlığına önem verdiğimizden dolayı yaptığımız çalışmaları büyük bir hassasiyetle yapıyoruz” demişti.

Bu gün ise aynı Panç, kamuoyu önünde sarf ettiği bu sözlerini unutup, Cumhuriyet’in 98.yılı nedeniyle düzenlendiği Cumhuriyet Yemeği’nde salonun lebalep doldurabiliyor. 8 kişilik olan masalara 4 sandalye daha attırarak 12 kişiye çıkartabiliyor. Yemeğin verildiği salon ve dışarısındaki yoğunluğu, maske ve mesafenin olmaması ise normal karşılayabiliyor.

Yazımızın başında da ifade ettiğim gibi siyasette  tutarlılık önemlidir. Ancak görünen şu dur ki; Panç’ın, kısa süre önceki söylemleri ve eylemleri tutarlı değildir. Umarım lebalep yemek sonrasında  çok kötü bir sonuç çıkmaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?