• DOLAR
  %0,45
 • EURO
  %-0,34
 • ALTIN
  %0,17
 • BIST
  %1,60
Eğitim durumu Doğan’ın karşısına 2019’da da çıkmış

Eğitim durumu Doğan’ın karşısına 2019’da da çıkmış

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan yerel seçimlere 2 yıla yakın bir süre kala belediye başkan adaylığını açıklaması siyasette “eğitim” tartışmasını da beraberinde getirdi. Siyasi çevreler; Doğan’ın 2024 yerel seçimlerinde AK Parti tarafından belediye başkan adayı gösterilebilmesinin parti içi teamüller ve eğitim durumundan dolayı çok zor olduğuna dikkat çekiyorlar.  Son günlerde Doğan’ın tartışma konusu olan eğitim durumu 2019 yılında atandığı ilçe başkanlığı öncesinde de parti içinde gündeme gelmiş. Nüfusu 100 binin üzerinde olan yerleşim yerlerinde ilçe başkanını üniversite mezunlarından belirleyen AK Parti, dönemin Bandırma  Belediye Başkan adayı Alp Bostancı’nın ısrarı ve seçim takviminin kısa olmasını da göz önüne alarak Mehmet Doğan’ın ilçe başkanlığını onamış.

İddiaya göre; Alp Bostancı 2019 yerel seçimlerinde partisi tarafından belediye başkan aday gösterilmesinin ardından ilçe başkanlığı için Mehmet Doğan’a referans oldu. Lise mezunu olan Doğan’ın ilçe başkanlığına Bandırma’nın nüfusunun 100 binin üzerinde olmasından dolayı parti içinde sıcak bakılmazken, Belediye Başkan Adayı Bostancı’nın yerel seçim sürecinde ısrarcı olması ve seçim takviminin de yakın olması göz önüne alınarak Doğan’ın İlçe Başkanlığına onay verildi.

Alp Bostancı’nın belediye başkan adayı olduğu ve Mehmet Doğan’ın da ilçe başkanı olarak girdiği 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Bandırma’da CHP’den 19 bin 85 fark yedi. Parti tabanı; AK Parti’nin 2024 yerel seçimlerinde Mehmet Doğan’ı belediye başkan aday göstermesi durumunda AK Parti ile CHP ile arasındaki bu oy farkının daha artacağı endişesini taşıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?