Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Admin admin
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Görünen o ki bu pilav daha çok su kaldıracak

Sebebi ne olursa olsun Bandırma Eğitim Destekevinde çalışan bir eğitimcinin ikamet ettiği konutunda bir lise öğrencisini taciz etmesinin  kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Sorumluları elbette hesabını vermelidir. Ancak bu olay kimsenin de siyaseten rakiplerini yıpratmak amacıyla kullanabileceği bir alanda olmamalıdır.

Az buçuk okuyan ve eli kalem tutan bir kişi art niyetli değilse suçta şahsilik ilkesini bilmemesi mümkün değildir. Eğitim Destekevinde çalışan bir eğitimcinin ikamet ettiği konutunda bir öğrenciyi taciz etmesinde Bandırma Belediyesi  ve Eğitim Destekevi’nin sorumluluğu nedir? Kaldı ki olay Destekevinde gerçekleşmemesine rağmen  Bandırma Belediye Başkanlığı iddialar sonrasında bahse konu eğitimci hakkında idari soruşturma başlatmış ve iş akdine son vermiştir.

Olayın hikayesinin 3 yıl öncesine dayandığı  öne sürülüyor. Bu açıdan taciz olayında sorumluluğun mevcut yerel yönetime atılmasını da doğru bulmuyorum. Sorumlu aramaya kalkarsak o zaman bahse konu eğitimci kimin döneminde işe alındığı, dönemin yerel yönetiminin bu konuda ne yaptığı, mağdurlar olduğu dile getirilen öğrenci ve ailesinin  neden 3 yılı beklediklerini de sorgulamamız gerekmez mi? Görünen o ki bu pilav daha çok su kaldıracak.

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Bahse konu olan eğitimci Sedat Pekel döneminde işe alındıysa Eğitim Evinden sorumlu Başkan yardımcısı Dursun Mirzaydı.2014 yani Dursun Mirza Döneminde işe alındıysa Eğitim evinden sorumlu Başkan yardımcısı Mehmet Sert beydi.hiç kimse bulanık suda Balık avakasına.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER