Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Admin admin
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Havutça gitti eylem bitti

CHP Balıkesir eski Milletvekili Namık Havutça’nın Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sekreterliğine seçilmesinin ardından  Misakça Mahallesinde kurulması planlanan Karides Çiftlikleri konusu ilçe gündemden düştü.

Varlık sebepleri çevreyi korumak olan sivil toplum kuruluşları ise bu konudaki sessizliklerini korumaya devam ediyorlar. Bandırma Devlet eski Hastanesi’nde bulunan ağacın yerel yönetim tarafından kesilmesine ilişkin açıklama yapan Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği Misakça Mahallesi’nde kurulması planlanan Karides Çiftlikleri konusunu  gündemine bile almıyor. Havutça’nın Ankara’ya taşınmasıyla birlikte Karides Çiftlikleri konusu bu gün itibariyle GÜMÇED ve diğer çevreci platformlar tarafından dipfrize atılmış gibi görünüyor.

Gümçed ve diğer çevreci platformların Karides Çiftliklerini gündemden düşürmelerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığının lokma hayırlarına yer ve zaman kısıtlama getirmesinin önemli etkisi olsa gerek. Zira 5 Eylül 2021 tarihinde Misakça Mahallesi’nde yapılan eyleme STK’lar ve sivil toplum örgütleri “lokma hayrı var” denilerek çağrılmıştı.  Görünen o ki çevreciler bu konuyu gündemlerine almak için  un fiyatlarının düşmesini, ya Büyükşehir’in lokma hayırlarıyla ilgi kış saati uygulamasını yada Havutça’nın Ankara’dan dönmesini bekliyorlar.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER