Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Admin admin
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

İmzacı başkan İnce için imza toplar mı?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin 14 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklamasıyla birlikte gözler 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybının ardından CHP’de olağanüstü kurultay yapılması için imza veren kentimiz Belediye eski Başkanı Dursun Mirza’ya çevrildi.

Mirza’nın aktif siyasete CHP saflarında devam edebilmesi aday belirleme sürecinde ön seçim şartına bağlı. Bugün itibariyle bu çok mümkün gözükmüyor. Onun için Mirza aktif siyasetini muhalif blok üzerinden sürdürmek zorunda. Mirza’nın 14 Mayıs seçimlerinde Muharrem İnce’yi desteklemekten başka bir çaresi de gözükmüyor. Muharrem İnce için 100 bin imza toplanması aşamasında Mirza’yı varını yokunu ortaya koyarken görürsek hiç  kimse şaşırmamalıdır. Bayram değil seyran değilken Mirza’nın 18 Mart Şehitleri Anma Gününde Grand Asya Hotel’de birlikte hareket ettiği isimlerle bir araya gelerek kokteyl düzenlemesinde bunun etkisinin büyük olduğunu düşünenlerdenim. Ancak Mirza’nın işi bu saatten sonra çok zor görünüyor.

Neden mi?
Geçtiğimiz günlerde 6 parti bir araya gelerek 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Ancak Muharrem İnce’nin yasalarla belirlenen kriterlere göre aday olabilmesi için ya siyasi parti gruplarına yada bir önceki seçimlerde yüzde 5 almış bir parti tarafından aday gösterilme şartını yerine getirmesi gerekiyor. Bu şartları yerine getirmediği için İnce’nin mecburen 100 bin imza toplaması gerekiyor. Ülke genelinde 25 bin, Bandırma özelinde ise 300 üyesi bulunan Memleket Parti’sinin mevcut üye sayısıyla iktidar desteği olmadan 100 bin imzayı toplayabilmesi bu gün itibariyle mümkün gözükmüyor. Tüm bu gerçekler göz önüne alındığında Mirza’nın tekrar belediye başkanı olma hayali bir başka bahara kalabilir. Benden hatırlatması..

YORUMLAR

2 adet yorum var

  1. Toplarmı değil başlamışlar bile imza toplamaya.garip işte çaresizlik insana herşeyi yaptırıyor.kendisi sözde chp de ama aklı hala incede.

  2. Bugün grand asyada kokteyli toplantı yapıp memleket partisine oy ve imza istemiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER