Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Admin admin

Konuş Necati Kaptan konuş

2014-2019 dönemi belediye başkanının büyük iletişim hatası. Dönemin belediye başkanı www.marmaraolay.net’te Ayyıldız Mahalle Muhtarı Ali Derman’ın açıklamalarına ilişkin el yazısıyla haberin çıkmadığı gazetelere bir açıklama göndermiş. Bir gazete haricinde diğer meslektaşlarımız cevap ve düzeltme hakkının haberin çıktığı gazetede kullanılması konusunda kendisini uyarmasına rağmen döneminin belediye başkanı tarafından bu güne kadar www.marmaraolay.net’e cevap ve düzeltmeyi içeren bir basın açıklaması gönderilmemiştir. Ancak buna rağmen web sayfasının editörü tarafından cevap ve düzeltme hakkı başka gazeteci meslektaşlarımızdan alınarak kendisine kullandırılmıştır.

Basın camiasında cevap ve düzeltme hakkı haberin çıktığı gazetede yapılır ve basın camiasında bu böyledir.  Yıllardır süt ve süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren dönemin belediye başkanının tabi ki bunu bilmemesi çok doğaldır. En azından yukarı mahallenin gazetecilerinden bu konuda destek alabilirdi diye düşünüyorum.

Ali Derman’ın hangi şartlar altında özür açıklaması yaptığına girmek istemiyorum. Ancak Derman’ın Tromola Şirketinin kendisini yanlış bilgilendirmesinden dolayı böyle bir açıklama yaptığını ifade etmesi dikkatlerin farklı alana çevrilmesine neden oldu. Nitekim Gerçek Gazetesi’nden deneyimli gazeteci Ramazan Narin durumdan kendisine vazife çıkartarak Tramola Şirketinin sahibi Necati Kaptan ile bir görüşme yaptı. Narin, görüşmede Necati Kaptan’ın  belediyeye değil, Bandırmaspor’a para verdiğini dile getiren ifadelerini köşesine taşıdı. Şimdi burada Tramola Şirketine düşen ödemenin ne kadar olduğunu, Bandırmaspor’a bağış mı yoksa bir hizmetin karşılığı mı olarak verildiğini belgeleriyle kamuoyuna açıklamaktır. Necati Kaptan konuşmalı, kamuoyu da feyziyle aydınlanmalıdır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER