Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Admin admin
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Mirza işin edebiyatını ve siyasetini yapıyor

Bandırma Belediye eski Başkanı Dursun Mirza, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında; Büyükşehir Belediyesinin Askeri Çamlıkta yapacağı projeyi eleştirmiş, bahse konu alanın başkanlığı döneminde kendilerine verilmesi durumunda General Balcı Çamlığı gibi olacağından bahsetmiş. Bu konuda verdikleri mücadelenin arkasında durulmamasından dolayı da duygusal kırgınlık yaşadığını ifade etmiş.  Şunu hatırlatmak isterim ki, bahsedilen alan Dursun Mirza’nın başkanlığı döneminde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur tarafından Toplu Konut İdaresine yaklaşık 40 milyon TL bedel ödenerek satın alındı.

Edip Uğur eğer bu alanı Balıkesir Büyükşehir Belediyesine kazandırmamış olsaydı, Dursun Mirza’nın bu gün 3 katlı binaların yapılacak olmasından dolayı eleştirdiği bu alana Toplu Konut İdaresi tarafından çok katlı binalar yapılacaktı. Bu alanın mülkiyetini Bandırma Belediyesine kazandırmadığınız sürece  yerel yönetimin yasal olarak TOKİ’nin toplu konut projesini  “dur” yaptırmıyorum deme gibi bir yetkisi de yok.  Tüm bu gerçekler ortadayken erken seçimin konuşulduğu şu günlerde Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesini polemik konusu yapmak ilçede siyasi rant devşirmekten başka bir şey değildir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin TOKİ’den satın aldığı bu alan üzerinde uygulamaya koyacağı projelerden bu kadar rahatsız iseniz başkanlığınız döneminde TOKİ’ye 40.1 milyon TL ödeyerek bu alanı Bandırma Belediyesine kazandırsaydınız. Sizi engelleyen mi oldu? Ayrıca döneminizde Bandırma Belediyesi’nin TOKİ’den bu  alanın satın alınması konusunda bir talep ve girişimi de olmadı. O zaman görev süreniz boyunca yapmadığımız işlerin şimdi neden edebiyatını ve siyasetini yapıyorsunuz?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER