" /> Mirza’nın düştüğü hataya Tolga Tosun düşer mi? – Marmara Olay

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mirza’nın düştüğü hataya Tolga Tosun düşer mi?

Mirza’nın düştüğü hataya Tolga Tosun düşer mi?

Önünde Dursun Mirza örneği olan Belediye Başkanı Tolga Tosun şantiyenin 105 milyon TL’ye Eti Maden’e satışı konusunda aynı  hatayı yapar mı? Bana göre yapmaz. Neden mi? Başkan Tosun, Akçapınar Mahallesi’nde bulunan 591 dönüm arazinin satışı ve sonrasında yaşananların ardından Dursun Mirza’nın başına gelenleri çok iyi biliyor. Bu konularda yapacağı hatanın 2.5 yıl sonra yapılacak olan yerel seçimlerde partisi tarafından tekrar belediye başkan aday gösterilmemekle cezalandırılacağını biliyor.

Bundan dolayı da aynı hataya düşmemek için CHP Genel Merkezine değişik tarihlerde yaptığı ziyaretlerde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarını belediyeye ait olan arazinin Eti Maden’e satışı konusunda bilgilendirdi. Alınan onayın ardından bu sürece girildi. Yani sizin anlayacağınız satış konusu  3-5 günlük bir konu değil. Tüm bu gerçekler ortadayken son günlerde satışla ilgili CHP Genel Merkezine dosya hazırlama zahmetinde olanların bulunduğunu duyunca gülüp geçiyorum. Dosyacılara tavsiyem Belediye Meclisinin oy birliğiyle onay verdiği satışla ilgili CHP genel merkezinin haberi var. Onun için hem kendi hemde CHP Genel Merkezi’nin vaktini boşa harcamayın. Biran önce kargo şirketleri arasında mekik dokumaktan vazgeçin..

Bu arada bu güne kadar uyguladığı yanlış politikalardan dolayı kendisini eleştirdiğim CHP İlçe Başkanı Dr. Selim Panç’ı  satışla  ilgili görüşme taleplerini geri çevirmesinden dolayı kutluyorum. Neden mi? Bu görüşmelerde satış konusunda yapacağı her türlü yorumu bir süre sonra ilçe başkanı da satış konusunda böyle düşünüyor diye karşısına çıkacaktı. En azından görüşme tekliflerini kabul etmeyerek bunun önüne geçmiş oldu. Bunu bilerek yaptığı konusunda endişelerim olsa da kendisini kutluyorum. Bu konudaki tavrı bana göre doğruydu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?