" /> Ya hayır konuş yada sus – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,38
 • EURO
  %2,09
 • ALTIN
  %1,84
 • BIST
  %5,03
Ya hayır konuş yada sus

Ya hayır konuş yada sus

Mesleğim gereği gün içerisinde değişik yerleşim yerlerine gidiyorum. Bu gittiğim yerlerde bir dönem belediye başkanlığı yapmış ancak bir sonraki dönem partisi tarafından aday gösterilmeyen başkanlarla da oturup görüşme imkanı buluyorum. Bu görüşmelerde partileri tarafından tekrar aday gösterilmeyen başkanların kendilerine genel merkezleri tarafından haksızlık yapıldığına yönelik eleştiri ve öfkelerine şahit oluyorum. Bunu bir adım daha öteye götürüp mağduriyet edebiyatı çıkaran başkanlar bile var.

Siyasi partiler genellikle başarılı buldukları belediye başkanlarını bir sonraki yerel seçimlerde tekrar aday gösterirler. Eğer göstermiyorlarsa bunun iki nedeni vardır. Ya genel merkez ve genel merkez politikalarıyla ters düşmüşsünüzdür yada tartışmalı ihaleler yapmışınızdır. Aday gösterilmedikleri için her platformda mağduriyet edebiyatı yapan belediye başkanlarına buradan sormak istiyorum. Siz bunların hangisini yapmadınız?

Kamuoyu, bazı belediye başkanının yapmış oldukları tartışmalı ihalelerden dolayı bölgelerindeki iş adamaları tarafından partilerinin genel merkezlerinize şikayet edildiğini dün gibi hatırlıyor. Tüm bu gerçekler ortadayken neden haleflerinizi ve partinizi itibarsızlaştırma gayreti içerisine giriyor, neden çarşıda pazarda mağdur edebiyatı yapıp nutuklar atıyorsunuz?  Ne demişler insanın konuştuğu konu, onun şahsiyeti hakkında bilgi verir. Bundan dolayı ya hayır konuş, ya sus! Bizimkiler susmadıkları gibi, konuştuklarında da hayrın zerresi yok. Sözüm ona bunlar en kral partili…

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?